Tinklaraščio pradžios puslapis
Gyvenimas užsienyje
Darbas užsienyje

Viskas, ką reikia žinoti pradedant individualią veiklą Jungtinėje Karalystėje

4 min. skaitinys
Calculator placeholder

Siųsti iš

Populiarios

All countries

Keitimo kursas

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Pervedimo mokestis

Nemokamai – – – 0.99 0.99 USD

Gavėjas gaus

Populiarios

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Bus gauta per 30 minučių

Svarstote apie individualią veiklą Jungtinėje Karalystėje? Tuomet būtinai skaitykite toliau. Neabejojame, kad apie standartinius individualios veiklos privalumus – galimybę dirbti bet kur ir bet kada, gerokai didesnę laisvę (na, ir atsakomybę) – jau žinote. Todėl šiandien kalbame apie praktinius individualios veiklos Jungtinėje Karalystėje („sole trader“) niuansus.

Kas yra individuali veikla ir kuo tai skiriasi nuo įmonės?

Individuali veikla reiškia, kad užsiimate veikla, kurią susikuriate patys, pavyzdžiui, teikiate verslo konsultacijas. Visas pelnas po mokesčių lieka jums, neturite jokių įsipareigojimų dardaviams. Tačiau, pradėjus individualią veiklą esate asmeniškai atsakingi už jau minėtų mokesčių mokėjimą, tas pats galioja paskoloms ar kitiems įsipareigojimams, kuriuos nuspręsite prisiimti.

 Nuo įmonės („limited company“) individuali veikla skiriasi apmokestinimu. Kai kuriais atvejais jis paprastesnis vykdant individualią veiklą, o verslui augant, dažniausiai, labiau apsimoka turėti įmonę. Vis dėlto pradžiai mes rekomenduojame registruotis būtent kaip „sole trader“, o, reikalui esant, įmonę įsteigti galėsite bet kada. 

Kaip užregistruoti individualią veiklą?

Registracijos procesas yra ganėtinai paprastas. Pirmiausiai, reikia užsiregistruoti įvertinimui („self-assesment“). Ši sistema sukurta tam, kad galėtų rinkti informaciją apie jūsų uždarbį ir, atitinkamai, mokesčius. Jei iki šiol ja nesinaudojote, gausite unikalų 10 skaitmenų kodą, kuris bus naudojamas visuose laiškuose bei internetiniame portale, kuriame mokėsite mokesčius bei galėsite pateikti informaciją dėl dalies jų susigrąžinimo.

Jei jau turite šį kodą, bet nepavyksta jo rasti, čia galite gauti priminimą. Suradus kodą reikia užsiregistruoti užpildant CWF1 formą. Jei registruotis internetu nenorite, galite atsispausdinti formą, užpildyti ir išsiųsti ant jos esančiu adresu arba paskambinti telefonu 0300 200 3310.

Kokios informacijos man reikės?

Registruojant individualią veiklą, reikalinga standartinė informacija: vardas ir gimimo data, adresas, kontaktinė informacija, sveikatos draudimo („National Insurance“) numeris, verslo pavadinimas bei veiklos tipas ir pradžios data.

Registracija yra nemokama. Užsiregistruoti reikia iki spalio 5 d. antraisiais veiklos metais. Taip, skamba keistai (ir, ko gero, labai tolimai), bet kitu atveju prarasite galimybę susigrąžinti mokesčius.

Kokią informaciją man reikia kaupti?

Trumpai tariant, visą. Rimčiau – jums reikia kaupti visą informaciją, susijusią su pirkimais ir pardavimais. Rinkite čekius, kai perkate daiktus, reikalingus jūsų veiklos vykdymui (tai galioja ir transportui). Pasibaigus finansiniams metams (kitų metų pavasarį) visą šią informaciją reiks perduoti savo buhalteriui. O jei buhalteriją tvarkytis nusprendėte pats, viską tvarkingai rūšiuoti rekomenduojame iš karto.

Apie kokias datas man būtina žinoti?

Jau minėjome spalio 5-ąją ir pavasarį, tačiau tai – ne viskas. Paskutines kiekvienų metų sausio ir liepos dienas taip pat siūlome ryškiai pasižymėti kalendoriuje. Sausio 31-ąją jums reikės sumokėti metinius mokesčius IR pusę mokesčių už ateinančius metus. Taip, skamba baisiai, ypač pirmaisiais metais, tačiau vėliau įprasite ir pamatysite, kad tai – kaip tik naudinga, nes padeda išdalinti dideles sumas į kelias dalis. 

Likusius 50 % mokesčių reikia sumokėti iki liepos pabaigos. Jeigu manote, kad, lyginant su praėjusiais metais, jūsų įplaukos sumažės, internetu galite užpildyti prašymą sumažinti mokesčius. Jeigu kyla bet kokių abejonių, visada siūlome susisiekti tiesiogiai su HMRC. Konsultacijos nemokamos, tad prarasti tikrai nėra ko.

Individualios veiklos privalumai

Taip, prisimename, kad žadėjome apie juos nekalbėti, bet po to, kai tiek prikalbėjome apie įsipareigojimus, jaučiame pareigą straipsnį užbaigti linksmesne gaida. Ir didžiausias individualios veiklos privalumas yra visiška laisvė. Laisvė nustatyti darbo grafiką, laisvė išvykti atostogų tada, kada norisi, laisvė pasilikti visas pajamas sau. Be to, registracija yra nemokama, todėl, net jei paaiškės, kad individuali veikla – ne jums, nieko neprarasite.

______________

Nepamirškite, jei nuspręsite užsiimti individualia veikla, TransferGo jums taip pat padės. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 

Apie autorių

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Pakvieskite draugus į TransferGo ir uždirbkite 22€