Tinklaraščio pradžios puslapis
Asmeniniai finansai
Asmeninių finansų patarimai

Klausimai, kuriuos reikia užduoti prieš pasirašant būsto nuomos sutartį

4 min. skaitinys
Calculator placeholder

Siųsti iš

Populiarios

All countries

Keitimo kursas

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Pervedimo mokestis

Nemokamai – – – 0.99 0.99 USD

Gavėjas gaus

Populiarios

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Bus gauta per 30 minučių

Būsto nuoma dažnai, deja, tampa tikru galvos skausmu. Laimei, yra būdų „apsidrausti“, kad nekiltų nesklandumų, ginčų su nuomotojais ar kitų nemalonių patirčių. Peržiūrėkite klausimų, kuriuos būtina užduoti prieš pasirašant būsto nuomos sutartį, sąrašą – jame nerasite tradicinių klausimų apie nuomos kainą ir mokesčių dydį, tačiau rasite tuos, kurie yra mažiau akivaizdūs, tačiau lygiai tiek pat svarbūs.

Koks nuomos terminas?

Nuomos trukmės klausimą jau galimai aptarėte, tačiau įsitikinkite, kad sutartyje įrašyta tai, apie ką kalbėjote. Jei nuomos sutartis terminuota ir yra nustatytas nuomos laikotarpis, išsiaiškinkite, kokios yra išankstinio nutraukimo sąlygos. Žinoma, niekas nepasirašo nuomos sutarties galvodamas apie tai, kad nutrauks ją anksčiau laiko, tačiau niekad negali žinoti, kas nutiks, o nemalonių staigmenų juk niekada nesinori.

Kaip vyksta atsiskaitymas?

Įprastai nuomos sutartyje nurodymas atsiskaitymo laikotarpis už mėnesį, skaičiuojant nuo pirmos iki paskutinės mėnesio dienos. Tačiau kaip mokėsite tuo atveju, jei įsikraustysite, sakykime, mėnesio viduryje? Įprastai tokiais atvejais nuoma yra proporcingai sumažinama, tačiau atkreipkite dėmesį, kad tai turi būti numatyta sutarties sąlygose. Čia pat turi būti ir diena, iki kurios reikia sumokėti, taip pat ir mokėjimo būdas.

Kokios taisyklės taikomos lankytojams?

Lankytojai yra dviejų rūšių – namo priežiūros specialistai, tvarkytojai ir remonto darbus atliekantys asmenys bei jūsų svečiai. Suprantama, greičiausiai nenorėtumėte, kad pirmieji lankytųsi pas jus kada panorėję, todėl į sutartį įtraukite punktą, kuris įpareigoja nuomotoją įspėti jus bent parą prieš, išskyrus, žinoma, skubius atvejus. Svečių taisykles įprastai nustato patalpų savininkas, bet čia, žinoma, galima derėtis. Atkreipkite dėmesį, ar sutartyje nėra draudimo, pavyzdžiui, svečių nakvynėms ar ilgesniam užsibuvimui – galbūt pavyks tai pakeisti, o jeigu ne, bent jau išvengsite netikėtų baudų.

Vienkartiniai įsikraustymo mokesčiai

Įprasta, kad prieš įsikraustant reikia sumokėti bent mėnesio nuomą bei užstatą. Tačiau įsitikinkite, kad nuomotojas neturi kitų pageidavimų. Kartu išsiaiškinkite, kokia yra užstato grąžinimo politika. Taip pat kartu išsiaiškinkite, kokia tvarka taikoma remonto mokesčiams (ir apskritai visą remonto tvarką, pavyzdžiui, ar galite pasikviesti meistrą patys ir pateikti sąskaitą savininkui, kuris vėliau išskaičiuos ją iš nuomos, ar paslaugą turi užsakyti jis pats).

Kiek galima keisti būstą?

Įsikrausčius į naujus namus, greičiausiai norėsite juos personalizuoti. Aiškiai apsibrėžkite, kas leidžiama, o kas – ne, kad vėliau išvengtumėte baudų ar neprarastumėte užstato. Aptarkite sienų dažymą ar tapetavimą, paveikslų, lentynų kabinimą. Žinoma, visko numatyti neįmanoma, tad jei laikui bėgant pamatysite, kad norite keisti ką nors, ko nėra sutartyje, rekomenduojame prieš tai pasitarti su nuomininku. Geriausia tai daryti el. paštu, kad dėl visa ko turėtumėte įrodymus ir, laikui bėgant, nekiltų ginčų. Prieš įsikraustant, geriausiai – drauge su nuomotoju, kruopščiai apžiūrėkite naujuosius namus, o jei yra kokių nors gedimų ar pažeidimų – juos užfiksuokite. Taip pat paklauskite savininko, ar nėra kokių nors pažeidimų ar ypatingo elgesio reikalaujančių vietų (pavyzdžiui, langų, kurių atidarymo mechanizmas veikia kokiu nors neįprastu būdu). 

Kokios yra sutarties pratęsimo sąlygos?

Būsto nuomotojai nustato skirtingus terminus būsto nuomos sutarties pratęsimui, tad išsiaiškinkite, koks yra jūsiškis. Tikrai ne visi savininkai jus iš anksto apie tai įspės, todėl galite prarasti puikias sąlygas, jei sutarties pratęsimas jus apskritai domins.

Kuo daugiau sąlygų, taisyklių ir informacijos išsiaiškinsite prieš įsikraustant, tuo mažesnė tikimybė, kad laikui bėgant susidursite su nemaloniais siurprizais. Nebijokite klausinėti, nes tai – jūsų teisė, kurią nuomotojas tikrai puikiai supras. O jei turite klausimų mums, TransferGo klientų aptarnavimo komanda pasiruošusi jums atsakyti vos per 20s!

___________________________

Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀

Apie autorių

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Pakvieskite draugus į TransferGo ir uždirbkite 22€