“Premier” – tautų lyga
“Premier” – tautų lyga
NFL, amerikietiško futbolo profesionalų lyga, neseniai surengė dar vienas reguliaraus sezono rungtynes Londone. Gali būti, kad lygos vadovai tikisi pakelti NFL į aukštesnį lygį, tokį, kokį yra pasiekusi Anglijos „Premier“ futbolo lyga.
Nors nėra abejonių, kad amerikietiškas futbolas yra labai populiarus, NFL nublanksta prieš „Premier“ lygą, o palyginus futbolo populiarumą visame pasaulyje apskritai – dar labiau atsilieka.
Trumpa „Premier“ lygos istorija
Vos per porą dešimtmečių Anglijos „Premier“ futbolo lyga tapo populiariausia pasaulyje. „Manchester United“, „Arsenal“, „Chelsea“ ir „Liverpool“ šioje lygoje dominavo beveik nuo pat jos įkūrimo ir prisidėjo ne tik prie lygos, bet ir prie futbolo populiarumo. Dabar futbolo varžybų transliacijos yra vienos populiariausių sporto transliacijų pasaulyje. (Lygos rungtynes gali matyti 640 milijonų šeimų net 212 teritorijų.)
Net jei žaidžia dominuojančios komandos, rungtynės būna itin įtemptos ir kovingos, tad bilietai į daugumą varžybų būna visiškai išparduoti.
Kodėl NFL susiduria su sunkumais
NFL, siekdami tarptautinių sirgalių pripažinimo, susiduria su įvairiomis kliūtimis.
Profesionalus futbolas, kurį amerikiečiai anglų kalba vadina „soccer“, Amerikoje populiarėjo iš lėto ir dauguma komandų nebuvo pelningos. Taip yra netgi nepaisant fakto, kad futbolas pagal populiarumą šioje šalyje yra 4 vietoje, o juo užsiima daugiau nei 25 milijonai amerikiečių. (Dauguma amerikiečių futbolą žaisti pradeda dar vaikystėje ar paauglystėje, o paskui priklauso mėgėjų lygų klubams ar lieka ištikimais sirgaliais.)
Verta paminėti įdomų faktą, kad didžiausio dėmesio JAV sulaukė „Manchester United“ dvikova su „Real Madrid“ klubu.
Galima teigti, kad pagrindinė kliūtis amerikietiško futbolo lygos populiarumo link yra susijusi su komandų sudėtimis. Nors JAV neginčijamai yra kultūriškai itin įvairi tauta, NFL komandų sudėtyse dažniausiai rasime tik Amerikoje gimusius žadėjus. Nors šią tendenciją galima pastebėti ir kitose sporto šakose Amerikoje, ji slopina „tautinį pasididžiavimą“, kuris, beje, puikiai dera su „Premier“ lyga, kurioje komandų sudėtis daug tiksliau atspindi JK daugiatautiškumą.
Futbolo skaičiai
NFL, plėsdamasi į tarptautines rinkas, paviešino statistiką apie lygos augimą. Anot NFL, labiausiai augančios jų rinkos – Jungtinė Karalystė, Kinija ir Rusija. Lyga taip pat sparčiai populiarėja Australijoje, Brazilijoje, Prancūzijoje ir Japonijoje. O Indija yra viena iš nedaugelio pasaulinių rinkų, kurioje NFL populiarumas pastaruosius keletą metų vis mažėja.
Net jei NFL statistika yra gana įspūdinga, jos laukia ilgas kelias norint pasiekti „Premier“ lygos populiarumą.
„Premier“ lyga sukūrė itin įdomų interaktyvų internetinį tinklapį, kuriame galima matyti statistiką apie futbolo populiarumą pasaulyje. Šiame puslapyje pabrėžiama, kad jokioje kitoje sporto šakoje nepamatysite tokio tautinio įvairiapusiškumo. Tik žiūrėdami „Premier“ lygos rungtynes galite pamatyti „saugą iš Armėnijos, kurio komandos draugas – 21-erių belgas, gimęs Briuselyje, Kosovo albanų šeimoje.“
Šis puslapis naudoja geografinę vietą nustatančią programėlę, kuri leidžia susieti žaidėjų ar komandų paskyrų sekėjus „Twitter“ socialiniame tinkle bei taip atvaizduoti geografinį žemėlapį ir lygos populiarumą skirtingose šalyse.
Rezultatai – stebinantys. Vartotojų iš JK, žinoma, yra daugiausiai, tačiau stebina tai, kad šalių dešimtuke daugiausiai ES nepriklausančių valstybių. Sekėjai iš JAV dažniausiai taip pat patenka į pirmąjį dešimtuką.
„Brexit“ balsavimas palietė ir futbolo bendruomenę. Viena iš temų – kaip šis balsavimas paveiks „Premier“ lygos ateitį, kadangi reikės spręsti gyventojo statuso nuostatų bei imigracijos klausimus.
Tačiau tikroji „Brexit“ įtaka „Premier“ lygai, kaip ir daugeliui kitų sričių, nėra aiški. Dienraštis „Guardian“ neseniai rašė, kad žaidėjų, kurie susidurtų su sunkumais, norėdami likti dabartinėje savo komandoje, yra 36. Vienas iš šių žaidėjų yra priskiriamas „žvaigždžių“ kategorijai. Kitais duomenimis, tokių žaidėjų, kurie susidurtų su sunkumais, gali būti net 130. Geriausi pavyzdžiai – „Manchester United“ žaidėjai Anthony Martial bei David de Gea.
„Brexit“ taip pat gali turėti įtakos deryboms dėl žaidėjų, jaunesnių nei 18 metų, perleidimo. Dauguma ekspertų nemato būdo, kuris padėtų išvengti šios „Brexit“ sukeltos problemos. Pažvelkime į pavyzdžius, „Manchester United“ komandos nariais greičiausiai netaptų Adnan Januzaj ir Timothy Fosu-Mensah, o „Arsenal“ nežaistų Cesc Fabregas.
Kaip minėjome, „Premier“ lyga – viena labiausiai vertinamų sporto asociacijų pasaulyje, o tai reiškia, kad daugybei organizacijų ir verslo įmonių, bei, žinoma, ir milijonams sirgalių, svarbu, kad lyga išlaikytų savo status quo. Nors po „Brexit“, „Premier“ lygos atžvilgiu, vyrauja optimistiškos nuotaikos, futbolo agentas Barry Silkman nusiteikęs gana pesimistiškai. Visai neseniai jis pabrėžė, kad jeigu „Brexit“ problemos nebus išspręstos palankiai, tuomet „futbolas (Britanijoje) išnyks per penkerius metus. Visa tai bus baigta.“
______________________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀