Norite judėti į priekį? Dalinkitės kamuoliu!
Dirbdamas niekada nesivadovavau kokiomis nors specialiomis taisyklėmis, tačiau darbą visuomet atlikdavau gerai, netekdavo girdėti nusiskundimų. Nuolat pateisindavau žmonių lūkesčius, tačiau jaučiau, kad galėčiau užduotis atlikti geriau ir greičiau. Mečiau sau iššūkį darbus atlikti efektyviau, tačiau tai nebuvo susiję su rezultatais.
Dirbdamas su kolega, kuris buvo itin greitas, tiek priimdamas sprendimus, tiek imdamasis veiksmų, įgijau vertingos patirties. Šio kolegos darbo rezultatai ne visada buvo tobuli, kartais darbas būdavo atliktas nerūpestingai, tačiau galutinis rezultatas – teigiamas, ypač situacijose, kuomet užduotis nepriklausė nuo vieno žmogaus. Ši patirtis man buvo gera pamoka, supratau, kad siekdamas būti vertingu bet kurioje kompanijoje, turiu sugebėti būti toks greitas, koks buvo mano kolega.
Kartą jo pasiteiravau, kodėl jis dirbant būtent taip, kodėl gi visos užklausos turi būti atsakytos kuo skubiau arba atmestos, nes yra tiesiog laiko gaišimas. Kolega paaiškino, kad privalo „mesti kamuolį atgal“ iškart po to, kai jį gauna, nes kitu atveju, „žaidimas“ išsitęs. Jis taip pat norėjo užtikrinti, kad paskelbus pažangos ataskaitą, šalia jo vardo nebus „užstrigusi“ nė viena užduotis.
Tai buvo požiūris, kurio man trūko, tad per keletą mėnesių suformulavau taisykles, kuriomis iki šiol vadovaujuosi bei raginu jomis pasinaudoti ir kitus.
Neužlaikykite kamuolio, meskite jį!
Visi nuolat gauname užduočių, klausimų, prašymų, kai kurie iš jų būna planuoti, o kiti – ne. Žiūrėkite į jas visas kaip į kamuolį, metamą Jums. Dauguma žmonių kurį laiką „kamuolį“ užlaiko, kaip ir užduotis, klausimus bei prašymus.
Problema ta, kad dauguma užklausų dažniausiai yra nesudėtingos. Į tokias galimą atsakyti iš karto, tiesą sakant, į jas privaloma atsakyti iš karto. Tokiu būdu Jūs iš karto sukuriate vertę ir galite skirti daugiau laiko susitelkti ties užklausomis ar užduotimis, kurioms reikia daugiau laiko ir pastangų.
Nebijokite iškart atsakyti į užklausas, su kuriomis tuo metu, ar iš viso, negalite padėti. Neignoruokite tokių užklausų, verčiau aiškiai atsakykite „ne dabar“ arba „nežinau“, „negaliu“. Būkite drąsūs, nes juk visko žinoti neįmanoma. Jei kurios nors užduotys yra svarbesnės, jos bus Jums atsiųstos atgal.
Žmonės tai įvertins, kadangi patys galės netrukdomi dirbti toliau. Kartais vertė gali slypėti net ir frazėse „ne dabar“ ar „nežinau“, kurios sugrįžta kaip atsakymas, nes netenka ilgai laukti ir kažko tikėtis.
Neįpraskite greitai atsakyti į visas užklausas
Kai į trumpas ar nevertingas užklausas atsakinėsite greitai, stenkitės neįprasti to daryti visais atvejais. Taip pat netapkite per daug nerūpestingu, atmestinai neatsakykite į užklausą, kuri, žinote, vėl sugrįš Jums. Skirkite laiko įsitikinti, kad metate „kamuolį“ teisinga linkme. Pasinaudokite tuo laiku, kai „kamuolys“ yra Jūsų rankose, skirkite pakankamai laiko ir pastangų, kad sukurtumėte vertę ir tik tuomet „kamuolį“ meskite kitam.
Šiek tiek užtruks, kad tai taptų įpročiu, tačiau galiausiai pamatysite, kad galėsite darbą atlikti kokybiškai, kai tik to reikės. Visa kita išmoksite suskirstyti į keletą kategorijų ir perduoti kitiems. Kai išmoksite „kamuolį“ perduoti kokybiškai, pamatysite, kad priimdami sprendimus užtrunkate vis trumpiau, informaciją gaunate greičiau, o į nesudėtingas užklausas atsakote iškart.
Taip pat sugebėsite vertinti kokybę, o ne kiekybę – kurti vertę, o ne tiesiog būti užsiėmusiu.
Kamuolį perdavę, pabrėžkite jo svarbą
Visa dalijimosi „kamuoliu“ esmė – pasiekti rezultatą. Atidavę „kamuolį“ kitam, pabrėžkite jo svarbą. Jeigu prisidėjote prie vertės kūrimo, pareikalaukite, kad galiausiai tai taptų rezultatu. Taip pat elkitės, jei prašote kitų ką nors atlikti – jauskite pareigą pabrėžti, kad svarbu užduotį perduoti ar sukurti galutinį rezultatą.
Tačiau per daug nereikalaukite, kad netaptumėte vienu iš tų, kurių prašymai visuomet yra patys svarbiausi. Leiskite komandai skirti pakankamai laiko, kad užduotis, prieš grįždama pas Jus, atitiktų mažiausius keliamus kokybės reikalavimus. Juk nenorite, kad „kamuolys“ vis grįžtu pas Jus.
Tai veikia puikiai, kai norite sekti progresą. Pamatysite, įvertinsite galimybę „kamuolį“ perduoti savo pačių nustatyta tvarka, ypač kai nebeteks atsakinėti į papildomas užklausas. Mesdami „kamuolį“ atgal, kontroliuojate situaciją, o kai kiti Jus ragina pasiekti rezultatų, jie kontroliuoja situaciją.
Galvokite apie savo komandą
Žvelkite į savo komandą, kaip į sporto ekipą. Sporte kiekvienas žaidėjas yra vertingas, kiekvienas kuria vertę. Komandinis sportas neįsivaizduojamas, jei vienintelis žaidėjas gali viską daryti vienas. Na, jo vieno nepakanka, jei ilgainiui siekiama laimėti ne vieną kartą.
Nebūkite tas, kuris atlieka kas privaloma ir tiek. Retai kada tai atneš naudą ir padarys Jus išskirtiniu. Jūsų komandos nariai arba Jus aplenks, ir Jūs būsite tas, kuris tempia komandą žemyn, arba visa komanda susimaus, nes individualumas nugalės.
Kur Jus tai nuves?
Man, asmeniškai, šie patarimai buvo labai vertingi. Aš pradėjau daugiau dėmesio skirti savo laikui ir komandai, o to rezultatas – daugiau laisvo laiko. Nebevertinu visko vienodai arba kaip tiesiog dar vienos užduoties mano darbų sąraše. Aš perduodu nereikšmingas, nesudėtingas užduotis ir sutelkiu dėmesį į tuos dalykus, kurie sukuria daugiausiai vertės. Nebeatlieku užduočių tik tam, kad jos būtų atliktos, visą dėmesį skiriu būtent kokybei ir vertei.
Vos tik Jūs pats ir komanda išsiugdysite įprotį vienas kitam tikslingai ir greitai perduoti užduotis, pamatysite, kad kokybišką rezultatą pasieksite daug greičiau, o lūkesčiai bus viršijami.
Tad aš Jums metu iššūkį: kai kitą kartą gausite užduotį – dalinkitės „kamuoliu“!
Šarūnas Savičianskas, „TransferGo“ technologijų vadovas
____________________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀