Kaip sutaupyti greičiau ir efektyviau
Taupymas – ko gero kiekvienam aktuali tema, ar bent jau turėtų tokia būti. Ir jei vieniems tai sekasi itin paprastai, dalis žmonių nuolat susiduria su iššūkiais ir jiems, rodos, niekada nepavyksta sutaupyti reikiamos sumos. Tačiau nereikia pasiduoti – šiandien dalijamės net 5 biudžeto valdymo taisyklėmis, kurios padės pinigus taupyti greičiau ir efektyviau. Kodėl net 5? Todėl, kad vienos, veikiančios visiems, nėra – pasirinkite tą, kuri jums atrodo patraukliausia ir paprasčiausia, nes nuo to taip pat priklauso, ar taisyklė bus veiksminga ir padės jums pasiekti užsibrėžtų tikslų.
52 savaičių iššūkis
52 savaičių iššūkis – bene populiariausias tarp tų asmenų, kurie ruošiasi taupyti konkrečiam tikslui. Viskas, ko jums reikia, tai taupyklė ir svajonė. O kaip taupyti? Principas labai paprastas – pradėkite nuo mažos sumos ir kas savaitę ją dvigubinkite iki pat metų galo. Pavyzdžiui, pirmąją savaitę į taupyklę meskite 2 Eurus, antrąją – keturis, trečią – aštuonis ir taip toliau.
50/30/20 taisyklė
Apie šią taisyklę jau esame rašę anksčiau. Jos principas yra toks: pusę savo gaujamų pajamų turite atidėti būtinoms išlaidoms, įskaitant būsto nuomą, transportą, maistą, mokesčius ir pan. 30 % keliauja jūsų norams – vakarienėms restorane, nebūtinoms prekėms, prabangesniam automobiliui ar panašiai. Likusią sumą – 20 % – atidėkite į santaupų skyrelį.
Biudžetas voke
Šis patarimas tiks tiems, kurie mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. Kelis mėnesius sekite savo biudžetą, kad galėtumėte tiksliai žinoti, kam ir kiek išleidžiate. Tada suskirstykite išlaidas į konkrečias kategorijas – maistas, mokesčiai, transportas, vaistai, kosmetika, grožis ir pan. Į kiekvieną voką įdėkite tokią sumą pinigų, kurią turėtumėte išleisti konkrečiai kategorijai, ir bandykite su ja išsitekti, nesiskolindami iš kitų.
Lėšos nenumatytiems atvejams
Turbūt jau esate apie tai girdėję, bet negalime nepaminėti dar kartą – būtina sutaupyti lėšų „juodai dienai“. Nenumatytų atvejų fondą turėtų sudaryti maždaug tokia suma, kokios jums reikia pragyvenimui pusmečiui. Žinoma, tai neturi būti tolygu 6 mėnesių atlyginimui – juk nenumatytais atvejais kuriam laikui išlaidas tikrai galėsite susimažinti iki būtinųjų. Šį fondą galima naudoti ne tik praradus darbą, bet ir užklupus netikėtai ligai, kai prisireikia įsigyti didelį pirkinį (ne todėl, kad norite, o todėl, kad, pavyzdžiui, jūsų kompiuteris netikėtai sugedo). Tiesa, kai situacija stabilizuosis, nepamirškite panaudotų pinigų sugrąžinti. O laikyti juos reikėtų arba atskiroje banko sąskaitoje arba kaip indėlius, tačiau atkreipkite dėmesį, kad šie turi būti mažos rizikos ir bet kada pasiekiami.
80/20 taisyklė
Ši taisyklė – aukščiau minėtos 50/30/20 taisyklės variacija. Ji idealiai tiks tiems, kurie nemėgsta detaliai skirstyti išlaidų ir nori jausti didesnę laisvę. 80 % savo pajamų galite skirti būtinoms ir kitoms išlaidoms, o likusį penktadalį atidėkite prie santaupų.
Kaip ir bet kurioje srityje, taip ir asmeniniuose finansuose, svarbu atrasti tai, kas labiausiai tinka jums. Ir nepasiduokite, jei vienas būdas nepasiteisino – išbandykite antrą, trečią ir ketvirtą, kol rasite tą, kuris suveiks.
______________
Taip pat nepamirškite, jog su TransferGo galite sutaupyti pervesdami pinigus į užsienį. Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀