Kaip išsinuomoti namą Jungtinėje Karalystėje? Naudingi patarimai
Nesvarbu, ar Jungtinėje Karalystėje gyvenate jau kurį laiką, ar dar tik planuojate kraustytis, būsto nuomos klausimai aktualūs praktiškai visiems. Jeigu jūs – ne išimtis, kviečiame perskaityti šį straipsnį, kur dalijamės naudingais patarimais, kaip išsinuomoti namą Jungtinėje Karalystėje.
Truputis konteksto
Dėl kylančių būsto kainų Jungtinėje Karalystėje, nuoma tampa vis populiaresnis (o dažnai – ir vienintelis) pasirinkimas. Deja, bet namų kainos kyla gerokai greičiau nei atlyginimai, todėl tapti būsto savininku tampa vis sunkiau. Laimei, būsto nuomos rinka išlieka didelė, todėl nebūtina turėti savo nekilnojamojo turto, kad galėtumėte patogiai ir kokybiškai gyventi. Norint išsinuomoti namą, dauguma savininkų reikalauja pasirašyti bent 6 mėnesių sutartį. Be to, turėsite sumokėti ir užstatą, kuris dažniausiai sudaro vieno mėnesio nuomą. Pasak Jungtinės Karalystės Vyriausybės svetainės, užstatas neturėtų viršyti 5 savaičių nuomos kainos, kai metinė nuoma nesiekia £50,000. Kai metinė nuomos kaina viršija šią sumą, užstatas neturėtų viršyti 6 savaičių nuomos kainos.
Reikalavimai ir patikrinimai
Suradus tinkamą būstą ir jo savininkui sutikus priimti jus kaip nuomininką, jums reikės praeiti keletą patikrinimų. Jie reikalingi tam, kad būsto nuomotojas galėtų įsitikinti, jog galėsite laiku mokėti nuomą. Be to, kaip jau minėjome, iš anksto reikės sumokėti ir užstatą.
Pagal Jungtinės Karalystės įstatymus, tam, kad išsinuomotumėte būstą, turite būti bent 18 metų amžiaus ir turėti leidimą gyventi. Jums reikės patvirtinti savo tapatybę, imigracijos istoriją, dabartinį adresą, kredito istoriją ir, galimai, darbo / užimtumo statusą. Tapatybę patvirtinti galite bet kuriuo asmens dokumentu su nuotrauka, Jungtinės Karalystės viza ar panašiais dokumentais, nesenomis mokesčių sąskaitomis arba įrašu rinkėjų registre. Užimtumo statusą galite įrodyti pastarųjų 3-6 mėnesių algalapiais, darbo sutartimi, mokesčių susigrąžinimo dokumentais arba laišku iš darbdavio, kuriame nurodytas jūsų pozicijos pavadinimas, sutarties trukmė (jei terminuota) bei atlyginimas.
Tikėtina, kad, norėdamas patvirtinti jūsų tapatybę ir patikimumą, nuomininkas paprašys ir rekomendacijų. Jeigu jau anksčiau nuomojotės būstą Jungtinėje Karalystėje, rekomendacinis laiškas iš buvusio nuomotojo jums tikrai pasitarnaus kaip įrodymas, kad esate patikimas nuomininkas. Tačiau rekomendacijos galite paprašyti ir dabartinio arba buvusio darbdavio, draugo ar kolegos.
Paieška
Geriausias ir efektyviausias būdas susirasti namą nuomai Jungtinėje Karalystėje – internetas. Tokiose svetainėse kaip „Right Move“ galite filtruoti pasiūlymus pagal savo biudžetą ir lokaciją, kurioje norite gyventi. Žinoma, galite ir fiziškai apsilankyti pas vietinį nekilnojamojo turto agentą arba tiesiog paklausinėti bičiulių, ar niekam neteko girdėti apie laisvus nuomojamus namus.
Pats nuomos procesas gali vykti dvejopai: vieni savininkai savo būstus nuomoja tiesiogiai, kiti renkasi tai daryti per agentą. Atkreipkite dėmesį, kad agentas turi būti akredituotas, o tokia informacija turėtų būti lengvai prieinama ir aiškiai matoma svetainėje arba biure. Jei nuomojatės tiesiogiai iš savininko, kreipkitės į savo vietos valdžią, kad išsiaiškintumėte, kokios akreditacijos sistemos veikia jūsų regione, ir įsitikinkite, kad nuomotojas yra joje.
Nuomotis iš agento įprastai yra kiek patogiau, nes dažnai agentai ne tik nuomoja, bet ir prižiūri būstus. Jeigu turite nusiskundimų ar kas nors neveikia tinkamai, galite kreiptis tiesiogiai į agentą, kad jis suorganizuotų reikalingus pataisymus. Be to, agentai gali pasidalinti ir praktine informacija apie rajoną, kuriame planuojate įsikurti. O iškilus nesklandumų dėl agento teikiamų paslaugų, galite pateikti oficialų skundą atitinkamai institucijai.
Kita vertus, jeigu nuomojatės tiesiai iš savininko, procesas greičiausiai bus paprastesnis – fiziniai asmenys įprastai apsieina su mažiau rekomendacijų ir ne tokiu detaliu informacijos tikrinimu. Be to, nuomojantis be tarpininkų greičiausiai reikės sumokėti mažesnę sumą prieš įsikraustant.
Klausimai nuomotojui
Suradote sau patinkantį namą? Sveikiname! Dabar svarbu apžiūrėti tą vietą gyvai ir, jei įmanoma, tai daryti su bičiuliu ar šeimos nariu – jie padės jums nuspręsti, ar būstas jums tinka. Rekomenduojame niekada nesinuomoti iš kito nuomininko ir nieko niekam nemokėti, kol gyvai neapžiūrėsite namo.
Kad įsitikintumėte, jog namas jums iš tiesų tinka, paklauskite nuomotojų šių klausimų:
- Kokia yra galutinė nuomos kaina ir kokiu būdu ją sumokėti?
- Ar į nuomos kainą įskaičiuotos sąskaitos?
- Kuriam laikui yra sudaroma nuomos sutartis? Ar pasibaigus terminui, bus galimybė ją pratęsti?
- Ar prieš įsikraustant reiks ką nors sumokėti papildomai (pavyzdžiui, agento paslaugų mokestį)?
- Kaip bus apsaugotas nuomos užstatas?
Žinoma, svarbu įsitikinti, kad būstas yra saugus ir tinkamas gyventi. Pažiūrėkite, kad namuose būtų bent vienas veikiantis dūmų detektorius, išsiaiškinkite visus niuansus dėl šiukšlių išvežimo. Jeigu turite gyvūnų, prieš įsikraustant taip pat reikėtų pasiklausti savininko, ar jie yra leidžiami. Dar platesnį sąrašą pateikia Jungtinės Karalystės Vyriausybė.
Taisyklės
Susiradus būstą ir pasirašius dokumentus, metas kraustytis. Tačiau įsikrausčius svarbu prisiminti kelias taisykles, kurių laikytis privalo kiekvienas garbingas nuomininkas. Štai kelios esminės:
- Laiku mokėkite nuomą ir sąskaitas.
- Prižiūrėkite būstą.
- Būkite mandagūs savo kaimynams.
- Laikykitės taisyklių (jei, pavyzdžiui, jūsų būstas neleidžia gyvūnų, nebandykite jų auginti slapčia).
- Nepriimkite naujų gyventojų ar nebandykite pernuomoti būsto be savininko leidimo.
Tikimės, kad šis straipsnis bent šiek tiek palengvins būsto paieškas ir padės apsisaugoti nuo siaubingų istorijų, kurias kartais tenka išgirsti iš kitų nuomininkų. Smagių paieškų ir dar smagesnio įsikūrimo!
______________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀