Kaip įsitikinti, kad internetu atliekami pervedimai – ne apgaulė?
Pandemijai vis dar nesitraukiant iš mūsų akiračio, dauguma priprato ne tik dirbti, bet ir apsipirkinėti bei pervedinėti pinigus internetu. Žinoma, tokie pervedimai yra neįtikėtinai patogūs, tačiau, deja, nėra visiškai nerizikingi, ypač turint omenyje apgavikus, siekiančius pasinaudoti pandemijos sukeltais neramumais. Dėl šios priežasties parengėme trumpą sąrašą dalykų, dėl kurių reikėtų įsitikinti prieš ką nors įsigyjant ir pervedant pinigus internetu.
Ieškokite informacijos
Prieš atlikdami bet kokią finansinę operaciją, paieškokite bent truputį informacijos apie kompaniją, kurios paslaugomis norite pasinaudoti ar kurios prekių galvojate įsigyti. Įprastai užteks pavadinimą įvesti į „Google“ ir rasite daug atsiliepimų, o jei tarp jų – daug neigiamų arba abejotinų, greičiausiai su ta įmone ne viskas tvarkoje, tad pervedimai gali būti ne visiškai saugūs.
Jei naudojatės finansinėmis paslaugomis, patikrinkite šalies, iš kurios įmonė yra, oficialius registrus. Jungtinėje Karalystėje tai – Financial Conduct Authority (FCA), kuriame yra visos įmonės, turinčios teisę teikti finansines paslaugas.
Domėkitės
Apsiperkant internetu, visada būtina išsiaiškinti kuo daugiau informacijos prieš sumokant pardavėjui. Pažiūrėkite, koks žadamas pristatymo laikas – Europoje (įskaitant ir Jungtinę Karalystę) jis neturėtų trukti ilgiau nei savaitę, išskyrus rankomis gaminamus produktus. Taip pat peržvelkite grąžinimo politiką. Jei tokios nėra, pervedimai nerekomenduojami.
Jei norite pervesti pinigus artimiesiems, išsiaiškinkite, ar jūsų pasirinkta kompanija garantuoja pinigų atvykimą laiku. Jei ne, pasižiūrėkite, ar gausite kompensaciją. O kas bus tuo atveju, jei gavėjas pinigų negalės atsiimti? Ar jie bus grąžinti jums? Ar taikomi papildomi mokesčiai atsiimant pinigus?
Rinkitės TransferGo
Na, šito, ko gero, jūs tikėjotės, bet mes turime priežasčių reklamuoti savo paslaugas. Už pinigų perlaidas mums sumokėsite iki 90% mažiau nei bankams, o gausite tokią pačią saugumo garantiją. Mes esame licencijuota, institucijų prižiūrima mokėjimų įstaiga, todėl tiesiog negalime sau leisti apgaudinėti.
Be to, mūsų mokėjimų platforma yra užkoduota ir pasižymi itin aukšto lygio saugumu. Tokiu aukštu, kad MoneyTransfers.com neseniai mus įvardijo kaip patikimiausią pinigų pervedimo internetu paslaugos tiekėją. Tad visada galite pasitikėti mumis ir pervesti pinigus saugiai bei greitai.
Patikrinkite svetainės saugumą
Prieš palikdami savo mokėjimo kortelės duomenis, įsitikinkite, kad vieta, kur juos paliekate, yra saugi. Kaip? Labai paprastai: svetainės adreso eilutėje turėtų būti nedidelė spynelė. Paspaudus ant jos įsitikinsite, kad visa jautri informacija lieka privati ir prieinama tik toje svetainėje. Dar rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į patį adresą: jis turėtų prasidėti https://, o s čia reiškia saugumą. Jei adresas nusidažė žalia spalva, tai taip pat rodo patikimumą, tad pervedimai turėtų būti saugūs.
Saugokitės apgavysčių
Suklastoti el. laiškai (angl. phishing) darosi vis populiaresnė apgavysčių formą, kurios būtina saugotis. Įprastai tie laiškai atrodo labai panašiai į originalus, kuriuos galėtų atsiųsti gerai žinomos kompanijos, pavyzdžiui, „Netflix“ ar „Amazon“. Tad kaip žinoti, kad tai – apgavystė? Kartais skirtumai bus akivaizdūs, pavyzdžiui, ne tiksliai užrašytas adresas arba su klaidomis parašytas paties laiško tekstas. Jeigu ir adresas, ir turinys atrodo patikimai, pasižiūrėkite į atsiųstą nuorodą: užveskite ant jos pelytę (bet nieko nespauskite) ir pamatysite, į kokį puslapį būsite nukreiptas: įvertinkite adreso saugumą, puslapio išvaizdą – jei jie neatitinka aukščiau minėtų reikalavimų, nuorodos geriau neatidarinėti.
Rūpinkitės asmeniniu saugumu
Ar jūsų antivirusinė programa atnaujinta? Ar slaptažodžiai – sunkiai atspėjami ir skirtingi? Ar jų niekur neturite užsirašęs? Jei bent į dalį klausimų atsakėte „ne“ arba „nežinau“, štai, ką naudinga žinoti: antivirusinės programos atnaujinimai apsaugo nuo naujausių apgavysčių metodų, o stiprų slaptažodį turėtų sudaryti didžiosios ir mažosios raidės, skaičiai ir kiti ženklai. Jo taip pat nereiktų užsirašyti, o jei turite bėdų prisiminti, pasižymėkite tik sau suprantamą užuominą.
Rekomenduojama vengti pirkinių ir pinigų pervedimų naudojantis viešuoju Wi-Fi. Nors tai ir gali būti labai patogu, jo saugumą dažnai sunku užtikrinti, tad jūsų duomenys gali nutekėti apgavikams.
Rinkitės kreditinę kortelę
Dideliems pirkiniams internetu geriau rinktis kreditinę, ne debetinę kortelę. Suvedę debetinės kortelės duomenis, apgavikams iškart suteikiate pilną prieigą prie savo sąskaitos, tuo tarpu kredito kortelės tiekėjas greičiausiai sugebės jus apsaugoti nuo praradimų, jei įspėsite jį iškart ir pinigai dar nebus spėję „suvaikščioti“.
Neskubėkite
Apgavikai dažnai skubina savo aukas tam, kad jos nepersigalvotų. Todėl pamatę įkyrius raginimus, susimąstykite, ar tai nėra apgavystė. Be to, įvertinkite ir pasiūlymo gerumą. Taip jau, deja, būna, kad dažniausiai tai, kas skamba per gerai, kad būtų tiesa, ir nėra tiesa. Jei nuojauta kužda bent menkiausią abejonę – greičiausiai ji teisi, todėl venkite pervesti pinigus šiems asmenims ir paieškokite kito pardavėjo ar paslaugos tiekėjo.
___________________________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀