Kaip įkainoti savo paslaugas dirbant laisvai samdomu darbuotoju?
Dirbti laisvai samdomu darbuotoju – smagu, nes tai garantuoja laisvę, galimybę susikurti norimą darbo grafiką, suteikia progą įsikurti biurą bet kuriame pasaulio kampelyje. Vis dėlto, kad svajonė taptų realybe, reikia ne tik dirbti, bet ir užsidirbti. Ir bene dažniausiai pasitaikanti dilema, su kuria susiduria laisvai samdomi darbuotojai, ypač pradedantieji – kaip įkainoti savo paslaugas?
Įvertinkite rinkos kainas
Prieš nustatant savo darbo kainą, naudinga apžvelgti rinkos situaciją ir kitų konkurentų suteikiamas paslaugas. Žinoma, tikslių sumų, greičiausiai, niekas atskleisti nenorės, tačiau bendrą vaizdą susidaryti tikrai įmanoma. Paklausinėkite bičiulių, paieškokite kitų laisvai samdomų specialistų kainoraščių, pažiūrėkite, kokios kainos vyrauja tokiose platformose kaip „Fiverr“ ir „Upwork“.
Įvertinkite savo kompetencijas
Kaip ir bet kuriame darbe, taip ir dirbant laisvai samdomu darbuotoju, uždirbamų pinigų kiekis priklauso nuo jūsų kompetencijų. Jei esate tik pradedantysis, adekvatu savo paslaugas įkainoti kiek mažiau nei rinkos vidurkis. Priešingai, jei turite sukaupęs daug patirties savo srityje ir galite tai įrodyti – galite užsidėti didesnį antkainį.
Kiek uždirbti norite?
Laisvė – didžiausias laisvai samdomo darbuotojo privalumas. Pasinaudokite laisve „nustatyti“ ir savo atlyginimą. Pagalvokite (žinoma, realistiškai), kiek norėtumėte uždirbti. Tada paskaičiuokite, kiek pajamų turite gauti, sakykime, per mėnesį, kad, sumokėjus mokesčius, jums liktų suma, apie kurią galvojote. Dabar padalinkite tą sumą iš valandų, kurias planuojate išdirbti per mėnesį skaičiaus, ir gausite preliminarų savo valandinį atlygį.
Ką daryti, jei norite projektinio, o ne valandinio atlygio? Geriausias būdas visgi būtų pasistengti įsivertinti valandų, kurias praleisite prie konkretaus projekto, skaičių, ir pagal tai nustatyti galutinę sumą. Žinoma, dažnai pasitaiko atvejų, kai tiksliai numatyti galutinį praleisto laiko kiekį sunku – tokiais atvejais rekomenduojama užsakovui iš anksto pranešti, kad jūsų darbas gali kainuoti nuo X iki Y sumos.
Žinoma, atsiras ir tokių atvejų, kai projekto eigoje staiga iškils papildomų darbų. Tokiu atveju iškart aiškiai komunikuokite, kad tai nebuvo numatyta pradžioje ir kad už tai reikės atsiskaityti papildomai. Prisiminkite – tai yra jūsų laikas, o jūsų laikas yra jūsų pinigai.
Ką daryti, jei klientui netinka kaina?
Atminkite, kad visuomet bus žmonių, kurie norės, kad darbą atliktumėte „už pigiau“ ar „barteriu“. Galbūt tai sau ir gali leistis pradedantysis, mažai patirties turintis asmuo, tačiau savo srities specialistas privalo mokėti nustatyti griežtas ribas, kurių neperžengs. Žinoma, kažkiek nusileisti galima, bet pasistenkite savęs nenuvertinti, net jei pradžioje ir atrodys, kad kiekvienas užsakymas – nepriklausomai nuo jo dydžio – yra aukso vertės. Laikui bėgant susikursite savo klientų bazę bei reputaciją, kuri leis tvirtai jaustis ir nepasiduoti įkalbinėjimams dirbti už pernelyg mažas pinigų sumas.
______________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀