10 patarimų, kaip iš tiesų įgyvendinti savo Naujųjų metų tikslus
Daugelis mūsų pasitinka Naujuosius metus su mažesniu ar didesniu tikslų sąrašu. Ir jau tik gerokai mažesnė dalis praėjus 12 mėnesių galės su džiaugsmu visus juos laikyti pasiektais. Tačiau tai nereiškia, kad tikslų sąrašo sudarinėjimas yra bergždžias reikalas. Pakanka žinoti keletą gudrybių, kurios padės keliant tikslus ir vėliau jų siekiant, kad kitąmet galėtumėte su džiaugsmu jų įgyvendinimu pasigirti ir jūs. 10 patarimų, kaip tai padaryti, šiandien ir dalijamės.
Pasirinkite konkrečius tikslus
Tokie tikslai kaip „numesti svorio“, „daugiau skaityti“ ar „dažniau vaikščioti pėsčiomis“ – pernelyg abstraktūs, todėl ir siekti jų sunku. Tokius tikslus pakeiskite konkretesniais ir, labai svarbu, realistiškais tikslais. Pavyzdžiui, „atsikratyti 5 kilogramų“, „perskaityti po 20 knygos puslapių per dieną“ ar nueiti 30 kilometrų per savaitę.
Sutrumpinkite savo sąrašą
Tiesa ta, kad aukštyn kojomis per naktį apversti savo gyvenimo nesugeba praktiškai niekas. Todėl ir begalinis abstrakčių tikslų sąrašas dažniausiai lieka neįgyvendintas, nes, chaotiškai puldinėdami nuo vieno tikslo prie kito, mes tiesiog pavargstame ir grįžtame prie senų įpročių.
Taigi, ką daryti? Apsiribokite vienu didesniu arba keliais mažesniais tikslais. Taip pat turėkite omenyje, kad nebūtina visų tikslų siekti iš karto. Pavyzdžiui, jei norite daugiau skaityti ir dažniau išeiti pasivaikščioti, skirkite pirmus kelis metų mėnesius tam, kad išsiugdytumėte skaitymo įprotį, o pajutę, kad jis jau tapo rutina, imkitės vaikščiojimo.
Susidarykite planą
Pasiekti tikslą – tai ne laimėti loterijoje, tam reikia konkretaus plano. Taigi, kai jau nuspręsite, ko norite, skirkite laiko ir apgalvokite, ką galite dėl to padaryti. Viską, žinoma, rekomenduojama pasižymėti. Atminkite, kad ir planas turi būti realistiškas – norėdami numesti svorio, nerašykite, kad visiškai atsisakysite saldumynų, jeigu juos labai mėgstate. Geresnis planas būtų, pavyzdžiui, desertą valgyti tik kartą ar du per savaitę.
Pradėkite mažais žingsneliais
Žinoma, sausio pirmoji įkvepia grandioziniams planams, tačiau jau sausio antrąją teks grįžti į realybę. Nepriklausomai nuo to, koks ambicingas jūsų tikslas, pradėkite jo siekti po truputį. Jei kitų metų gale norite nubėgti maratoną, bet šiuo metu sunkiai pakylate nuo sofos, pradėkite nuo kilometro per dieną, o ne dešimties.
Nekartokite klaidų
Įdomu tai, kad tai, ar mes pasieksime užsibrėžtus tikslus, smarkiai priklauso nuo to, ar tikime savimi, ar ne. Ir jei kitais metais norite pasiekti ko nors, ko nepavyko iki šiol, yra nemaža tikimybė, kad šis tikėjimas jau yra susvyravęs.
Tačiau tai nereiškia, kad reikia pasiduoti. Pažvelkite į situaciją objektyviai, įvertinkite, kas labiausiai trukdė pasiekti tikslo, ir pasimokykite iš šios informacijos, kad susidarytumėte tinkamesnį planą ateinantiems metams.
Prisiminkite, kad pokyčiai – tai ilgas procesas
Labai svarbu įsisąmoninti, kad pokyčiai, kurių mes tikimės, neįvyks nei pernakt, nei, greičiausiai, per mėnesį. Iš esmės dauguma tikslų reiškia smarkų įpročių keitimą ar naujų išvystymą, o tam prireiks mažiausiai trijų mėnesių. Ir tai, kad turėsite naują įprotį, dar nereiškia, kad jau būsite pasiekę savo tikslo, todėl iš karto nusiteikite ilgam procesui.
Susiraskite palaikymo komandą
Siekiant ilgalaikių tikslų, palaikymas yra neįtikėtinai svarbus, todėl metas pakalbinti bičiulį, kad prisidėtų prie jūsų. Nesvarbu, ar sieksite bendro tikslo, ar tiesiog susitarsite, kad jis reguliariai paklaus jūsų, kaip sekasi – svarbiausia, kad turėtumėte žmogų, kuris jus palaikys, motyvuos, o, reikalui esant, ir stumtels į priekį.
Nepraraskite motyvacijos
Pasiekti, kad bėgant laikui jūsų motyvacija nesumažėtų, yra keli būdai. Vienas jų – apdovanojimų sistema. Apsidovanokite save kaskart, kai pasieksite tarpinį tikslą. Labai svarbu, kad ta dovana būtų kas nors, ko įprastai sau neleistumėte ar ką ilgai atidėliojote, nors labai svajojote.
Jei dovanos – ne jums, galite išbandyti tikslų siekimo dienoraštį. Jame trumpai aprašykite dieną – kas jus motyvuoja, kas trukdo, kaip jaučiatės. Pritrūkus motyvacijos, peržvelkite jį ir pasisemkite jos iš naujo. Tame pačiame dienoraštyje naudinga turėti ir skiltį su visomis naudomis, kurias jums atneš jūsų pasiektas tikslas.
Mokykitės ir keiskite planą
Yra labai didelė tikimybė, kad greitai pastebėsite, jog jūsų planas neveikia. Gali būti, kad teks pakoreguoti net ir pačius tikslus. Tačiau tai – ne priežastis pasiduoti. Priešingai, tai būdas pasiekti tikslo dar užtikrinčiau. Įvertinkite, kas veikia, kas neveikia, kas realu, o kas – nelabai, ir pagal tai adaptuokite savo naująjį planą.
Pabaigai norėtume priminti, kad tikslo siekimas turėtų teikti džiaugsmą, o ne būti lydimas kaltės jausmo. Todėl įsitikinkite, kad tai, apie ką svajojate, yra tikrai realu ir nebandykite apversti savo gyvenimo aukštyn kojomis. Ir nenusiminkite, jei kas nors nepavyksta – pasimokykite iš klaidų ir kitus Naujuosius pasitikite dar stipresni!
______________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀