Infliacija: 7 būdai sutaupyti daugiau 2023-aisiais
Nacionalinės Jungtinės Karalystės statistikos tarnybos (angl. Office for National Statistics (ONS)) duomenimis, metinė infliacija gruodį šalyje siekė 10.5 %. Natūralu, jog sparčiai augančios elektros energijos, maisto kainos bei infliacija daugeliui gyventojų kelia susirūpinimą. Kyla klausimas – kaip sutaupyti ir efektyviau planuoti biudžetą, kad mėnesio pabaigoje jaustumėtės ramiau ir užtikrinčiau? Padėti tai padaryti gali iš pažiūros nedideli, kasdieniai žingsniai. Apžvelkime juos.
Gąsdina kylanti infliacija? Pirmas žingsnis: pajamų bei išlaidų fiksavimas
Sutaupyti pinigų bus lengviau, jei išsikelsite konkretų tikslą – kokią sumą ir per kurį laiką planuojate sukaupti. Racionaliai įvertinti savo biudžetą ir nusistatyti, kiek pinigų per mėnesį galite atsidėti taupymui, padės pajamų ir išlaidų fiksavimas. Tam pasitelkite patogius, telefonui ar kompiuteriui pritaikytus įrankius. Fiksuodami išlaidas, aiškiai matysite, kur išleidžiate pinigus ir galėsite nutarti, kam jų skirti galėtumėte mažiau.
Ne ką mažiau svarbu planuoti ir mėnesio santaupas – taupymui per mėnesį patariama atsidėti bent 20 % pajamų ir geriausia tai padaryti iškart, kai jas gaunate. Ypač praverčia atskira, taupymui skirta, banko sąskaita – taip užsitikrinate, jog pinigų neišleisite kasdienėms reikmėms bei galėsite lengviau sekti savo taupymo progresą.
Infliacija skatina imtis maisto planavimo
Fiksuojama, jog metinė maisto produktų kainų infliacija gruodį siekė 16,8 %, taip pat daugelis mūsų nemažai išleidžiame ir lankydamiesi kavinėse ar restoranuose. Tad finansiškai palankiu bei tvaresniu sprendimu gali tapti maisto planavimas bei gaminimas namuose. Susidarykite savaitės ar bent jau kelių dienų meniu, pasiruoškite produktų sąrašą ir stenkitės apsipirkinėti kartą per savaitę. Vengdami pavienių apsilankymų parduotuvėje, išvengsite ir impulsyvių pirkinių.
Taip pat planuodami maisto valgiaraštį, galite peržiūrėti prekybos centrų siūlomas akcijas – ilgesnio galiojimo produktus (kruopas, miltus, cukrų ir pan.), įsigykite didesniais kiekiais – sutaupysite, nes jie pravers visuomet ir kurį laiką šiais produktais rūpintis nebereikės.
Elektros energijos ir vandens taupymas buityje
Kylanti infliacija lemia tai, kad nemažai pinigų kas mėnesį tenka pakloti siekiant padengti sąskaitas už elektros energiją bei vandenį. Gera žinia ta, jog sutaupyti galite imdamiesi net ir iš pažiūros nedidelių elgsenos pokyčių.
Organizuodami buities darbus, atkreipkite dėmesį į tai, jog jungti pustuštę skalbyklę ar indaplovę nėra ekonomiškas sprendimas. Vietoje skalbinių džiovyklės, galite leisti drabužiams išdžiūti patiems, o norint panaikinti įsisenėjusias drabužių dėmes ir išvengti kelių skalbimo ciklų, prieš tai drabužius galite pamirkyti ir praplauti rankomis.
Ne mažiau svarbu išsiugdyti įpročius išjungti šviesą kambariuose, kuriuose tuo metu nebūnate, ir nepalikti prietaisų įkištų į elektros lizdą tada, kai jie nėra naudojami ar kraunami.
Transporto pasirinkimai
Stipriai išaugus kuro kainoms, verta apsvarstyti ir tai, kokiu transportu esate įpratę naudotis. Galbūt bent kelias dienas per savaitę vietoje automobilio galite rinktis kelionę viešuoju transportu ar pėsčiomis? O gal du automobiliai šeimoje ne tokie ir reikalingi? Šie sprendimai gali daryti teigiamą įtaką ne tik finansinei gerovei, bet kartu yra naudingi aplinkai bei mūsų pačių sveikatai.
Naudingesnių alternatyvų pasirinkimas
Skirkite laiko peržvelgti savo paslaugų ar produktų prenumeratas ir paieškokite naudingesnių alternatyvų. Galbūt galite pamėginti gauti pigesnį ir jums palankesnį telekomunikacijų planą, o gal kiekvieną mėnesį mokate už paslaugų, kuriomis nesinaudojate pakankamai, prenumeratas? Apsvarstykite, ar išties verta jas pasilikti. Taip pat verta pasidomėti ir Jungtinėje Karalystėje taikomomis nuolaidomis bei lengvatomis – visai neseniai apie jas pasakojome štai čia.
Jau turimų daiktų naudojimas
Išvengti papildomų pirkinių gali padėti savo namų erdvių pertvarkymas. Peržiūrėkite drabužius, kosmetikos priemones, virtuvės reikmenis ar garaže esančius prietaisus – tai padės aiškiai pamatyti ir prisiminti, kiek ir kokių daiktų jau turite.
Galbūt tvarkantis spintą naujai pažvelgsite į pamirštus drabužius ir nuspręsite jais paįvairinti savo kasdienį garderobą? Labai gali būti, kad prieš akis pamačius, jog dėvite tik porą iš šešių turimų megztinių, dar vieno pirkti nebesinorės. Kita vertus, jei peržvelgę turimus daiktus suprasite, jog jie nebetinka, nebepatinka ar yra nereikalingi, galite juos parduoti ir taip papildyti savo mėnesio pajamas.
Papildomi pajamų šaltiniai
Kylanti infliacija gali tapti postūmiu užsidirbti daugiau. Pasidairykite papildomų pajamų šaltinių: galbūt galite „įdarbinti“ savo turimus įgūdžius? O gal verta susitelkti į kompetencijų ugdymą siekiant aukštesnio atlyginimo esamoje darbovietėje? Paieškokite ir nestandartinių būdų užsidirbti, vienas iš jų – trumpalaikė nuoma. Išvykdami atostogauti, galite išnuomoti savo būstą į šalį atvykstantiems turistams.
Taip pat papildomai užsidirbti galite pasinaudoję ir TransferGo programa „pakviesk draugą“, išsamiau apie ją skaitykite štai čia.
Siekiant taupyti, grandioziniai pokyčiai nebūtini. Pamėginkite pritaikyti bent kelis perskaitytus patarimus ir turėkite omenyje, kad net ir maži elgsenos pokyčiai ar nedidelės, taupymui atidedamos, sumos, padės priartėti arčiau savo tikslo link. O įgyti taupymo įpročiai, be abejonės, pravers net ir tada, kai infliacija atsitrauks.
________________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀