grįžimas į Lietuvą TransferGo pervedimai
Tinklaraščio pradžios puslapis
Gyvenimas užsienyje
Gyvenimo užsienyje patarimai

Grįžimas į Lietuvą: 4 patarimai sugrįžtantiems iš JK

5 min. skaitinys
Calculator placeholder

Siųsti iš

Populiarios

All countries

Keitimo kursas

– – –

GBP 1 = NGN 2030.28232

Pervedimo mokestis

Nemokamai – – – 0.99 0.99 USD

Gavėjas gaus

Populiarios

All countries

Please update the currency or receiver details.

Transfers from Türkiye are paused today. But don’t worry, they should be back on the next working day.

You're aiming high! Let’s try a smaller amount for now.

Please update the currency or receiver details.

Let’s try sending to another country instead.

Due to regulations, we can’t send money to this country right now. We’ll keep you posted if things change.

Let’s try sending to another country instead.

The amount is a bit too small for us. Try adding a little more.

Hmm, something’s not right. Try a different amount—or refresh this page.

Bus gauta per 30 minučių

Lygiai taip pat, kaip ir sprendimas išvykti gyventi į užsienį – grįžimas į Lietuvą tikrai nėra lengvas. Praleidus daug laiko svetimoje šalyje, priprantame prie gyvenimo tempo, aplinkos ir kultūros. Tuo tarpu, Lietuva tikrai nestovėjo vietoje ir labai stipriai pasikeitė per pastaruosius keletą metų, todėl sugrįžus vėl iš naujo teks taikytis prie gyvenimo naujoje (nors ji ir gimtoji) šalyje. 

Gera žinia, kad lietuvių grįžimas į Lietuvą jau tris metus yra pozityvios migracijos priežastis. Migracijos departamento duomenimis 2022 m. į šalį grįžo 14 352 gyventojų – 13 proc. daugiau, nei išvyko. Daugiausiai sugrįžtančių iš Jungtinės Karalystės. Kadangi algų skirtumas tarp Lietuvos ir kitų šalių nebėra toks drąstiškas, o Lietuvoje gyvenimo kokybė dažnu atveju yra dar geresnė, vis daugiau tautiečių sugrįžta į Lietuvą ir renkasi čia gyventi, auginti vaikus, įsigyti būstą.

Priėmus šį sveikintiną sprendimą būtina tinkamai pasiruošti. Norėdami padėti jums sėkmingai sugrįžti ir pradėti naują gyvenimą Lietuvoje, dalinamės 4 patarimais:

1. Planuokite iš anksto

Prieš išvykstant iš Jungtinės Karalystės, būtina kruopščiai planuoti. Tai padės išvengti nenumatytų išlaidų ir nepatogumų. Štai keletas žingsnių, kuriuos galite įtraukti į savo išvykimo planą:

  • Sustabdykite savivaldos mokesčio mokėjimus. Taip išvengsite nereikalingų išlaidų už gyvenamąją vietą.
  • Informuokite „HM Revenue & Customs“ (HMRC) apie išvykimą internetu ir nurodykite būsimą adresą, kuriuo Lietuvoje galėsite gauti svarbius dokumentus, pavyzdžiui, čekius su permokėtais mokesčiais.
  • Informuokite būsto savininką apie išvykimą, nutraukite nuomos sutartį, ir sumokėkite priklausančius komunalinius mokesčius. Taip išvengsite nesusipratimų ir galėsite baigti visus nebaigtus reikalus JK.
  • Be to, nepamirškite uždaryti banko sąskaitos Jungtinėje Karalystėje. Jei šio žingsnio neįvykdysite, bankas gali priimti sprendimą uždaryti sąskaitą, kai neteksite JK adreso. Taigi, tai geriausia padaryti iš anksto.

Jei buvote išvykę bent keletą metų, tikriausiai turite sukaupę nemažai santaupų. Nesijaudinkite, jų pervedimas į Lietuvą bus paprastas su TransferGo. Kad ir kokią sumą turite sukaupę ją pigiai ir saugiai pervesite į savo sąskaitą Lietuvoje. Prisijunkite dabar ir pirmus 2 pervedimus gausite nemokamai.

2. Kraustykitės „protingai“

Kai priimate sprendimą sugrįžti į Lietuvą, tai taip pat puiki proga apsvarstyti, ką vežtis su savimi ir atlikti nuodugnų tvarkymąsi. Labai svarbu įvertinti, kokie daiktai jums yra tikrai svarbūs ir vertingi.

  • Baldai ir dideli daiktai: Jei turite savų baldų ar kitų didelių daiktų, pasvarstykite, ar juos verta pervežti. Didelių daiktų pervežimas gali būti brangus. Kartais, gali būti ekonomiškiau pirkti naujus baldus Lietuvoje nei juos pervežti. Tačiau, jei turite vardinių ar sentimentalių baldų, kurių negalite ar nenorite atsisakyti, tuomet juos būtina pasilikti.
  • Parduokite nereikalingus daiktus: Prieš grįždami, galite parduoti daiktus ar drabužius, kurių daugiau nenaudojate. Tai padės ne tik sumažinti krovinių kiekį, bet ir užsidirbti papildomų lėšų naujam gyvenimo etapui. Tai geriausia padaryti Gumtree, Vinted, eBay ar Facebook Marketplace platformose.. 
  • Pasirūpinkite logistika: Poros lagaminų greičiausiai neužteks daiktams pervežti todėl reikės rasti patikimą daiktų pervežimo įmonę, pavyzdžiui, Toras. Jie siūlo įvairias daiktų ir krovinių pervežimo paslaugas. Viena jų – galimybė nufotografuoti turimus daiktus ir gauti jųnpervežimo kainos įvertinimą. 

Įvykdžius šiuos žingsnius pati kelionė namo bus daug malonesnė ir neturėsite su savim oro uoste ir kelionės metu turėti daugybės lagaminų. Galėsite pasiimti tik būtiniausius daiktus ir atvykus į Lietuvą beliks sulaukti likusių daiktų pristatymo tieisiai iki jūsų durų.

3. Apsvarstykite įvairias darbo galimybes

Tikėtina, kad sprendimas grįžti ir buvo priimas gavus darbo pasiūlymą, tačiau jei jūsų atveju taip nėra, turime keletą patarimų:

  • Darbas nuotoliu: pasiteiraukite esamo darbdavio dėl darbo nuotoliu. Tokia galimybė leistų nekeisti darbo vietos, tačiau grįžti gyventi į Lietuvą. Lietuva ir JK turi sudariusios sutartį, kuri apsaugo nuo mokesčių mokėjimo abejose šalyse ir  leidžia mokėti mokesčius tik toje šalyje, kurioje gyvenate. 
  • Darbo pasiūlymai grįžtantiems: Lietuvoje veikia projektai orientuoti į žmones grįžtančius iš užsienio. Peržiūrėkite projektų Gal į Lietuvą? ir Work In Lithuania pasiūlymus. 

4. Nepamirškite atlikti svarbių administracinių žingsnių Lietuvoje

Sugrįžus į Lietuvą, svarbu atnaujinti savo duomenis ir legaliai prisiregistruoti.

  • Gyvenamoji vieta: Deklaruokite gyvenamąją vietą Lietuvoje per pirmą mėnesį. Tai galite padaryti internetu arba nuvykę į savivaldybę ar seniūniją, kurioje gyvenate. Tą padaryti svarbu ne tik dėl administracinių formalumų, bet ir dėl būsimų pašto siuntų bei kitų teisinių reikalų.
  • Šeimos gydytojas: svarbu iš anksto pasirūpinti registracija pas šeimos gydytoją nelaukus kol prireiks medicininės pagalbos. Tą padaryti galite bet kurioje poliklinikoje arba privačiose klinikose kurios turi sutartis su ligonių kasomis ir siūlo paslaugas nemokamai prisiregistravusiems pacientams. 

Persikėlimas į naują šalį yra tikrai sudėtingas procesas, kadangi reikia nepamiršti daugybės administracinių ir kitų dalykų, tiek užsienyje, tiek Lietuvoje. Šiandien pasidalinome tik keliais patarimais, tačiau daugiau  informacijos ir patarimų rasite Renkuosi Lietuvą svetainėje. Čia rasite visą skiltį grįžtantiems iš Jungtinės Karalystės (bei kitų šalių) su išsamia informacija ir patarimais įvairiomis aktualiomis temomis: išmokų, mokesčių, dokumentacijos, rezidento statuso ir kt.

Dar būdami užsienyje nepamirškite, kad apmokėti sąskaitas, nuomą ar paremti artimuosius finansais saugiai ir lengvai galite su TransferGo. Prisiregistruokite šiandien ir pirmi du pervedimai į Lietuvą bus nemokami! Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀

Apie autorių

TransferGo Team

TransferGo is here to make your life easier. Whether you’re paying bills, supporting family, helping businesses or dealing with emergencies—we want you to be able to make fast, low-cost money transfers safely and securely. We want to make a tangible difference to your lives, reward your hard work, and help every one of you become more prosperous. How? By making global money transfers as simple as sending a text.

Pakvieskite draugus į TransferGo ir uždirbkite 22€