5 finansiniai patarimai, kurie turėtų būti savaime suprantami. Bet nėra.
Kalbant apie patarimus, kartais gali pasirodyti, kad kai kurie dalykai yra savaime suprantami. Tačiau, kai kalbame apie finansinius patarimus, paaiškėja, kad jie tik turėtų tokie būti, bet nėra. Be to, daugelį jų pernelyg dažnai pamirštame. Todėl šiandien ir dalijamės penkiais paprastais, tačiau labai svarbiais finansiniais patarimais.
Beje, jeigu patarimai jums pasirodys per paprasti, nenusivilkite. Tiesa ta, kad esminės asmeninių finansų valdymo taisyklės iš tiesų yra labai paprastos. Tačiau ar galite nuoširdžiai pasakyti, kad visų jų laikotės? Nepažįstame jūsų, bet spėjame, kad greičiausiai ne. Ir mes tikrai nesiekiame jūsų sugėdinti – visi mes esame žmonės ir kartais paslystame. Būtent todėl ir verta reguliariai pasikartoti esmines taisykles ir, kritiškai pažvelgus į savo biudžetą, įvertinti, ar tikrai jų laikomės.
Priedai skirti būtinoms išlaidoms, ne pasilepinimui
Bent kartais daugelis mūsų netikėtai gauna pinigų – kaip dovaną iš artimųjų, priedą prie atlyginimo ar išlošia loterijoje, kurios bilietą padovanojo bičiulis. Ir daugelis šiuos pinigus išleidžia malonumams – naujam automobiliui, prabangiems batams ar apsilankymui ištaigingame restorane.
Deja, bet kuris gerai asmeninius finansus išmanantis žmogus pasakytų jums, kad tai klaida. Šie pinigai turi svarbesnę funkciją. Naudokite juos tam, kad padengtumėte dalį savo paskolos su didžiausiomis palūkanomis, atidėkite į taupomąją sąskaitą ar investuokite. Žinoma, jei suma tikrai didelė, mažą jos dalį galite skirti pasilepinimui, tačiau daugiausiai sumos turi būti išleista taip, kad palengvintų jūsų gyvenimą ateityje.
Nepirkite daiktų, kurių negalite sau leisti
Taip taip taip, šią taisyklę girdėjote ne kartą. Bet ar tikrai jos laikotės? Jei nors kartais pasakote sau „aš to nusipelniau“, greičiausiai ne. Per brangių daiktų pirkimas yra daugelio mūsų yda, kurios atsikratyti, nors ir nelengva, bet įmanoma. Svarbiausia – perkant naujus daiktus nesiskolinti (nebent tai yra visiškai kritinis atvejis). Skolintis, beje, negalima ir iš savęs.
Jei tikrai norite įsigyti prabangų daiktą, pirmiausiai jam susitaupykite, o tik paskui pirkite. Tiesa, dažnu atveju, sutaupius pinigus paaiškėja, kad iš tiesų to daikto visai nereikėjo. Bet čia jau, žinoma, jūsų reikalas.
Šie patarimai negalioja tokiems pirkiniams kaip, pavyzdžiui, namai. Tačiau ir čia svarbu įvertinti savo galimybes. Paskolą reiks imti beveik neabejotinai, tačiau įvertinkite, ar įmokos, kurias mokėsite, nebus jums per didelės. Kitu atveju į spąstus įkliūsite ilgam, todėl geriau susimažinti poreikius iš anksto.
Nepirkite daiktų, kurių jums nereikia
Gyvenant reklamų pasaulyje, pirkimui atsispirti yra neįtikėtinai sunku. Tačiau ar tikrai viskas, ką įsigyjame, yra mums reikalinga? Čia kalbame ne tik apie daug kainuojančius pirkinius, bet ir įvairias smulkmenas, kurios patraukia mūsų akis. Juk dažniausiai jos net nekainuoja daug! Vis dėlto, du kartus pagalvoti verta net ir tada, kai išleidžiate vos kelis eurus. Tokios išlaidos dažnai tampa įpročiais, o suskaičiavę, kiek pinigų jiems paklojome, sakykime, per metus, galime nemaloniai nustebti.
O dabar praktiški patarimai. Vienas iš jų, kuris tikrai veikia: pamatę smagų niekutį vitrinoje ar reklamoje, prieš pirkdami paklauskite savęs, ar iki šiol savo gyvenime jautėte to daikto trūkumą? Dažnu atveju atsakymas bus neigiamas. Beje, ši taisyklė galioja ir, pavyzdžiui, kavos bei desertų pirkimui mieste. Žinoma, kartais pasilepinti reikia, tačiau ar tikrai būtina kasdien pirkti kavą, kai turite jos ir namuose, ir biure?
Negalvokite apie restoranus kaip apie vietą pavalgyti
Žinoma, į restoranus mes visi einame pavalgyti, tačiau biudžeto lentelėje šios išlaidos turėtų atsirasti prie pramogų, ne prie maisto eilutės. Kiekvienas išėjimas pavalgyti į miestą turėtų būti apgalvotas ir suplanuotas. Taip ne tik sutaupysite ir galėsite geriau planuoti išlaidas, bet ir išvengsite prasto maisto. Tai ypač aktualu keliaujant – jei planuojate dieną praleisti vaikštinėdami po lankomo miesto rajoną, įsidėkite užkandžių arba iš anksto nuspręskite, kur pietausite. Kitu atveju rizikuojate, kad netikėtai išalksite, o užsukę pavalgyti į pirmą pasitaikiusią kavinę išleisite nemažai pinigų už prastus patiekalus.
Išnaudokite išpardavimus
Pastaruoju metu vis dažniau girdime, kad per išpardavimus pirkti neverta, nes tada tiesiog išleidžiame daugiau. Visgi negalime su tuo sutikti – svarbu tam tinkamai pasiruošti. Nuolaidos ir akcijos – ideali proga užsipirkti daiktų, kurių mums bet kuriuo atveju reikės. Kalbant apie drabužius tai – marškinėliai, apatiniai, kojinės ir panašūs spintos elementai. Tačiau pamačius nuolaidą verta iš anksto užsipirkti ir, pavyzdžiui, buitinės chemijos ilgai negendančių maisto produktų – kruopų, miltų, konservuotų ir šaldytų gaminių, netgi sūrio ar vytintų mėsų. Šviežius produktus, beje, taip pat galite pirkti didesniais kiekiais – tereikia įvertinti, ar jie tinkami šaldymui.
Tikimės, kad šie paprasti patarimai padės lengviau valdyti asmeninius finansus.
_______________________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀