Atsiskaitymas telefonu: ar tai saugu?
Technologijoms sparčiai žengiant į priekį, atsiskaitymas telefonu tampa vis populiaresnis. Užuot kaskart iš piniginės traukus banko kortelę, atsiskaitymas telefonu daug patogesnis variantas, kadangi dažnas žmogus telefoną rankose turi bene visą laiką. Tradicinis atsiskaitymas kortele ir toliau išlieka populiaria atsiskaitymo priemone, kurią esame įpratę laikyti saugia ir patikima, tačiau atsiskaitymas telefonu tampa vis populiaresnis. Nepaisant to, net 1 iš 7 atsiskaitymų Lietuvoje yra atliekami telefonu, kai kuriems žmonėms toks mokėjimo būdas kelia klausimų bei abejonių dėl saugumo. Atsiskaitymas telefonu dažniausiai žinomas kaip „Apple Pay“ ir „Google Pay“. Tiek Lietuvoje, tiek Jungtinėje Karalystėje, bei kitose šalyse, šios piniginės veikia visur, kur galima atsiskaityti bekontakte kortele.
Atsiskaitymas telefonu: kaip tai veikia?
Visų pirma, pradėti reikėtų nuo to, kaip veikia atsiskaitymas telefonu veikimo principo išsiaiškinimo. Norint pradėti naudotis mobiliaisiais mokėjimais, jums reikia susikurti mobilią piniginę. iPhone vartotojams tai bus „Wallet“ programėlė, o Android – „Google Pay“. Mobilioji piniginė veikia saugiai išsaugodama mokėjimo informaciją išmaniajame telefone. Ji iš esmės suskaitmenina jūsų fizinę piniginę, leisdami susieti kredito ar debeto korteles, taip pat kitus mokėjimo būdus su virtualia platforma, pasiekiama per mobiliąją programą. Tai – saugi programėlė jūsų telefone, į kurią galite „įsidėti“ vieną ar daugiau mokėjimo kortelių. Norint pridėti kortelę reikės nurodyti kortelės numerį, galiojimo data ir CVV kodą – tuos pačius duomenis, kurie yra reikalingi atsiskaitant internetu. Patvirtinus veiksmą su kortelę išdavusiu banku (įprastai tai SMART-ID patvirtinimas, SMS žinutė su kodu ar patvirtinimas banko programėlėje) – jūsų kortelė paruošta naudoti.
Pridėjus kortelę prie mobiliosios piniginės, savo telefonu galite pradėti naudotis taip pat, kaip bekontakte kortele. Mobiliosios piniginės, kaip ir bekontaktės kortelės paremtos artimojo lauko komunikacijos technologija (Near Field Communication, arba NFC). Išaugus bekontakčių mokėjimo kortelių populiarumui, bene visos prekybos vietos turi tam tinkamą skaitytuvą. Paprastai tariant, telefonu galite atsiskaityti visur, kur matote bekontakčio atsiskaitymo ženkliuką.
Kaip užtikrinamas saugumas?
Aktyvinus skaitmeninę piniginę bei mokėjimų skaitytuvą ir pridėjus vieną įrenginį prie kito, jie automatiškai susijungia ir įvykdomas mokėjimas. Kitaip nei mokant kortele, jūsų duomenys, kurie pasieks mokėjimo operatorių, bus saugiai užšifruoti, todėl galimybė, kad jie nutekės trečiosioms šalims, yra ypač maža. Dėl šios priežasties net galima teigti, kad mokėjimas telefonu yra saugesnis nei įprasta kortele.
Daugelį neramina, kad, įdiegus skaitmeninę piniginę ir praradus telefoną vagišiai tuo pasinaudos ir ištuštins sąskaitą. Tačiau vien telefono turėjimas nereiškia, kad mokėjimą atlikti pavyks. Norint aktyvinti mobiliuosius mokėjimus, įprastai būtina suvesti slaptažodį ar pateikti kitą autorizavimo priemonę (pvz., piršto atspaudą ar pasinaudoti veido atpažinimo priemone). Lygiai taip pat, kaip ir pametus kortelę, praradus telefoną, reikėtų informuoti banką ir kortelę užblokuoti. Tačiau lyginant atsiskaitymą telefonu ir bekontaktę kortelę, greičiausiai mažesnė tikimybė prarasti pinigus pametus telefoną, nei pametus bekontaktę kortelę, kadangi tradicinės kortelės įprastai turi limitą iki, kurio atsiskaitymai galimi be PIN kodo.
Suprasdami, kaip veikia mobiliosios piniginės, ir žinodami apie įdiegtas saugos funkcijas, vartotojai gali priimti pagrįstus sprendimus, ar naudoti šį modernų mokėjimo būdą. Technologijoms toliau tobulėjant, mobiliųjų piniginių ateitis turi daug žadančių pokyčių, didinančių vartotojų patogumą ir saugumą visame pasaulyje. Žinoma, kaip ir mokant kortele, taip ir telefonu reikėtų laikytis esminių saugumo reikalavimų: užtikrinti, kad asmeninė finansinė informacija nėra lengvai prieinama kitiems, pasirinkti patikimus tiekėjus, nuolat atnaujinti programinę įrangą. Apibendrinant galime teigti, kad atsiskaitymai telefonu yra visiškai saugūs ir nenusileidžia įprastiems mokėjimams banko kortele. Šiame šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje mobiliosios piniginės tikrai taps neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi ir galimai pakeis tradicinius mokėjimo būdus. Tad galite ramiai mėgautis atsiskaitymo telefonu teikiamais patogumais ir iš namų išeiti tik su telefonu.
_________________
TransferGo taip pat yra tarsi tarptautinė mobilioji piniginė jūsų telefone. Naudodamiesi programėle galite atlikti pervedimus į daugelį šalių visame pasaulyje, vos keliais mygtuko paspaudimais. Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀