VR: Dvi raidės, kurios padės Jums sutaupyti pinigų
Jeigu turgų įsivaizduojate kaip gatvę pilną prekystalių, pasaulinė tarpbankinė valiutų rinka, kurioje vykdomos finansinės operacijos užsienio valiuta, gali Jus nustebinti. Tačiau jei siunčiate pinigus į užsienį, žinios apie valiutų rinką gali Jums labai padėti norint sutaupyti.
Užsienio valiutų rinka (angliškai kartais vadinama FX arba forex, o lietuviškai – VR) – tai tarptautinis žmonių, bankų ir verslų, prekiaujančių įvairiomis valiutomis, tinklas. Ši rinka veikia visame pasaulyje ir kadangi yra tarptautinė, veiksmas valiutų rinkoje vyksta kone be sustojimo.
Kaip taip prasidėjo?
Šiuolaikinės užsienio valiutų rinkos istorija skaičiuojama nuo 1970-ųjų. Po II pasaulinio karo, JAV, JK, Kanada, Australija, Japonija ir didžioji dalis Vakarų Europos valstybių sutarė taikyti aukso standarto sistemą, t.y. vienos valstybės pinigai buvo keičiami į kitos valstybės pinigus pagal jų santykį su auksu. Pagrindinis tokio susitarimo tikslas buvo užtikrinti valiutų stabilumą, t.y. nekintančią valiutos vertę, kad karo išvargintos šalys galėtų būti atstatytos, nesibaimindamos dėl savo ekonomikos pastovumo.
Vos po dešimtmečio, atsižvelgdamos į kintančią pasaulio ekonomiką, susitarusios valstybės pradėjo perėjimą nuo „stabilaus valiutos kurso“ prie „lankstaus valiutos kurso“ modelio. Tai reiškė, kad valstybės galėjo prekiauti savo valiuta, su bankais, įmonėmis ar individais, o valiutos vertė tuomet būtų nustatoma pagal tai kiek buvo prekiaujama ir pagal kainą bet kuriuo duotuoju momentu.
Kodėl Jums tai turėtų rūpėti?
Nuo pat savo atsiradimo 1970-aisiais, valiutų rinka tapo viena iš aktyviausių finansų rinkų visame pasaulyje. Milijardai svarų sterlingų, eurų, rublių ir jenų keliauja iš rankų į rankas, o tai būtent ir sukelia nuolatinius valiutų kursų svyravimus.
Kai siunčiate pinigus iš vienos šalies, vietine jos valiuta, į kitą, Jūs taip pat vaidinate nedidelį vaidmenį valiutos rinkoje. Jūs keičiate valiutą, kurią turite, į tą, kurią gaus Jūsų gavėjas.
Tarp dviejų valiutų yra nustatomas kursas, o valiutos dažnai rašomos kaip „pora“, pavyzdžiui, GPB/EUR. Po tokios „poros“ dažniausiai seka skaičius, kuris nurodo kiek antrosios (kotiruojamos) valiutos reikia iškeisti, kad gautumėte 1 kitos (bazinės) valiutos vienetą. Taigi, jeigu matote užrašyta „GPB/EUR = 1,14“, tai reiškia, kad Jums reikės 1,14 EUR, kad gautumėte 1 GPB.
Kaip mes galime padėti
Kadangi valiutų rinka nėra pastovi, siųsdami pinigus galite dalį jų prarasti, jeigu valiutos kursas keičiasi.
Mes žinome, kad kai siunčiate pinigus namo, tarkime, kaip dovaną draugams ar giminaičiams, norėdami apmokėti sąskaitas ar kaupti santaupas, Jūs norite būti tikri, kad suma, kurią siunčiate, pasieks gavėją nepakitusi. Būtent todėl TransferGo užtikrina, kad, paspaudus „Siųsti pinigus“, valiutos kursas yra užfiksuojamas (valiutos kursą galėsite matyti pervedimo suvestinės lange, dešinėje puslapio pusėje).
Mes norime palengvinti pinigų siuntimo procesus, būtent todėl užtikriname nekintantį valiutos kursą. Jeigu kursas keičiasi Jums įvedant pervedimo duomenis ar atliekant įmoką į vietinę banko sąskaitą, skirtumą, atsiradusį dėl pakitusio valiutos kurso, padengsime mes, o ne Jūs. Vos tik pamatote valiutos kursą mūsų puslapyje ir atliekate pervedimo rezervaciją, galite būti tikri, kad būtent toks jis ir bus pritaikytas. Garantuojame.
Nors užsienio valiutų rinka retai kada “miega”, su TransferGo galite būti tikri, kad tai, ką matote ekrane, yra tai, ką teks sumokėti. Tai tik vienas iš būdų, kurie padeda užtikrinti, kad pinigų siuntimas būtų paprastesnis, greitesnis ir saugesnis.
__________________________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀