Internetinių mokėjimų apdorojimas: išsamus gidas
Pasaulinėje rinkoje vykstant technologinei pažangai, mokėjimai internetu tampa populiariausiu pinigų pervedimo būdu.
Nors internetinė mokėjimų apdorojimo sistema yra sudėtinga ir jai reikia daugybės skirtingų elementų, jos lankstumas ir paprastas naudojimas yra labai svarbūs verslo operacijoms. Todėl jei esate verslininkas, labai svarbu suprasti įvairias internetinių mokėjimų gavimo ir apdorojimo ypatybes.
Šiame straipsnyje aptarsime internetinių mokėjimų aprodojimo reikšmę ir būdus, žingsnis po žingsnio paaiškinsime, kaip tai veikia, kaip nustatyti internetinių mokėjimų apdorojimą jūsų svetainėje, internetinių mokėjimų sąnaudas ir geriausias praktikas.
Turinys
Kas yra mokėjimų internetu apdorojimas?
Taip pat žinomas kaip skaitmeniniai mokėjimo vartai, internetinių mokėjimų apdorojimas – tai sandorių turtas ir integruotas elektroninis procesorius, leidžiantis pirkėjams ir pardavėjams atsiskaityti už prekes ir paslaugas internetu. Mobilioji sistema taip pat apibrėžiama kaip sandorių priemonė, kurioje naudojamos pažangios duomenų apsaugos priemonės, užtikrinančios mokėjimų internetu saugumą.
Jau kelis dešimtmečius tūkstančiai įmonių, įskaitant mažmenininkus, naudojasi internetinėmis mokėjimų priemonėmis. Tiesą sakant, naujausi JAV rinkos vertinimai rodo, kad iki 2030 m. mokėjimai internetu išaugs iki 607,9 mlrd. dolerių. Todėl, kaip verslo savininkas, turėtumėte aiškiai suprasti šios sistemos pagrindus. Jei taip nėra, toliau pateikta informacija suteiks tam tikrų paaiškinimų.
Mokėjimų apdorojimo pagrindai mažosioms įmonėms
Jei esate smulkiojo verslo savininkas ir suprantate pagrindines verslo mokėjimų apdorojimo sąvokas, tai padės jums efektyviai aptarnauti klientus. Pavyzdžiui, jūsų klientas įsigyja prekę ir nusprendžia pasinaudoti mokėjimo vartais – debeto kortele, kredito kortele ar kitomis priemonėmis. Užuot apdorojęs grynuosius pinigus rankiniu būdu, paslaugų teikėjas saugiai perduos kortelės duomenis bankui, kad šis juos patvirtintų.
Patvirtinus mokėjimą, lėšos iš kliento sąskaitos bus sklandžiai pervestos į jūsų prekybininko sąskaitą. Kadangi tai tokia veiksminga verslo savininkų priemonė, žinojimas, kaip ji veikia, yra labai svarbus remiant verslo augimą ir sudarant sąlygas vykdyti sandorius be streso.
Dabar, kai jau susipažinote su pagrindiniais principais, pasinerkime į tai, kaip tai veikia.
Kaip veikia internetinių mokėjimų apdorojimas?
Norint efektyviai vykdyti internetinius sandorius, labai svarbu suprasti, kaip veikia internetinių mokėjimų apdorojimas. Nors mokėjimo apdorojimo sistemoje paprastai dalyvauja šešios skirtingos šalys, jos veikimas gali skirtis priklausomai nuo mokėjimo būdo ar verslo infrastruktūros. Vis dėlto toliau pateiktoje informacijoje apytiksliai nurodomos dalyvaujančios šalys ir žingsniai.
Mokėjimo proceso apžvalga žingsnis po žingsnio
Čia pateikiamas žingsnis po žingsnio gidas, kaip veikia mokėjimo vartai:
- 1. Mokėjimo inicijavimas: Klientas inicijuoja mokėjimą vienu paspaudimu, pasirinkęs produktą ar paslaugą svetainėje ir nuėjęs į atsiskaitymo skiltį.
- 2. Mokėjimo duomenų įvedimas: Tada klientas įveda reikiamą mokėjimo informaciją į prekybininko internetinę mokėjimo platformą (verslo sąskaitą) ir patvirtina sandorį.
- 3. Mokėjimo informacijos šifravimas: Apdorojimo sistema, patvirtinusi mokėjimą, naudoja šifruotus protokolus, pavyzdžiui, TLS, IPsec arba SSH, kad paslėptų mokėjimo informaciją.
- 4. Patikrinimo procesas: Kai mokėjimas autorizuotas ir užšifruotas, kliento naršyklė per mokėjimo vartus siunčia mokėjimą bankui. Po šio perdavimo patikrinami tokie reikalavimai kaip kredito limitas, turimos lėšos ir pan., kad mokėjimas būtų patvirtintas.
- 5. Prašymas išduoti leidimą: Atlikus mokėjimo patikrinimo procesą, informacija per tuos pačius mokėjimo vartus toliau perduodama kliento bankui, kad šis ją patvirtintų.
- 6. Mokėjimo patvirtinimas: Tada kliento bankas arba kortelės išdavėjas peržiūri užklausą ir, atsižvelgdamas į sąskaitos būklę, patvirtina arba atmeta mokėjimą.
- 7. Sandorio apdorojimas: Jei sandoris patvirtinamas, elektroninis paslaugų teikėjas išsiunčia klientui autorizacijos kodą, leidžiantį tęsti sandorį, ir iš karto išskaičiuoja pirkimo kainą. Jei mokėjimas atmetamas, jis nėra vykdomas.
- 8. Mokėjimo patvirtinimas: Atlikus sėkmingą operaciją, internetiniai mokėjimo vartai prekybininko bankui išsiunčia patvirtinimo pranešimą. Tačiau, jei mokėjimas atmetamas, paslaugų teikėjo procesorius išsiųs atmetimo pranešimą.
Perskaitę aukščiau nurodytus veiksmus, dabar jau turėtumėte sugebėti nustatyti šešias dalyvaujančias šalis (pažymėtas kursyvu aukščiau). Dabar apžvelkime įvairias mūsų turimas internetinių mokėjimų apdorojimo būdus.
Mokėjimo internetu būdai
Šiuo metu yra kelių rūšių internetinių mokėjimų apdorojimo būdai. Nors kiekvienas iš šių būdų pirmiausia skirtas tam tikroms įmonėms, juos vis tiek galima suskirstyti į tris pagrindinius toliau nurodytus metodus:
- Internetiniai banko mokėjimo būdai
- Mokėjimo kortele būdai
- Skaitmeninės piniginės metodas
Dabar, kai jau nustatėme šiuos pagrindinius metodus, išnagrinėkime juos išsamiai, vieną po kito.
1. Banko mokėjimų apdorojimas internetu
Pinigų pervedimas tiesiogiai iš savo sąskaitos kitam asmeniui naudojantis mobiliosiomis banko programėlėmis arba banko pervedimų sistemomis vadinamas internetiniu banko mokėjimu. Tai skaitmeninio mokėjimo rūšis, kai abiem šalims reikia patvirtintų sąskaitų (banko sąskaitų) duomenų. Turėdamas šiuos sąskaitos duomenis – sąskaitos numerį ir banko kodą – klientas gali atlikti mokėjimą naudodamasis banko interneto svetaine arba apsilankęs banko skyriuje.
Dažniausiai bankų internetinių mokėjimų apdorojimo sistemos taip pat naudojasi patikimomis mokėjimo paslaugų teikėjo paslaugomis, kad pinigai būtų siunčiami greitai ir nemokamai. Nors, palyginti su kitomis pagrindinėmis internetinių mokėjimų rūšimis, tai susiję su ilgesniu laiko tarpu, saugumo lygis išsiskiria iš kitų. Be to, šis būdas siūlo tokias galimybes kaip bankinis pervedimas, ACH pervedimas ir tiesioginis banko pervedimas.
2. Mokėjimų kortele apdorojimas
Kalbėdami apie skaitmeninius mokėjimo sprendimus, negalime nepaminėti mokėjimų kortele apdorojimo metodo. Tai paplitęs metodas, siūlantis įvairias galimybes, pavyzdžiui, mokėjimus kredito kortelėmis, išankstinio apmokėjimo korteles ir pan. Nors šią sistemą valdo minėtos šešios šalys, kad ji tinkamai veiktų, taip pat reikalingi trys svarbūs elementai, tokie kaip mokėjimų paslaugų teikėjas, prekybininko sąskaita ir mokėjimo vartai.
Vidutiniškai kortelių mokėjimų internetu apdorojimo būdai suteikia keletą privalumų, įskaitant momentinius ir lengvus mokėjimus, skubias lėšas ir daug kitų paslaugų. Tačiau jų trūkumas yra tas, kad, jei su kortelėmis elgiamasi neatsargiai, jos gali būti naudojamos sukčiavimui arba skolų kaupimuisi.
3. Skaitmeninių piniginių naudojimas mokėjimams
Skaitmeninės piniginės (e. piniginės) tampa vis populiaresnės tarp tam tikrų įmonių, ypač B2C ir kriptovaliutų srityje. Panašiai kaip ir sutartis, ši sistema reikalauja tiek kliento, tiek prekybininko registracijos, kad būtų atidaryta sąskaita, kuri turi būti susieta su banko sąskaita. Atidarius sąskaitą, lėšas galima gauti iš bet kokio šaltinio, kartkartėmis neįvedant jokių kortelės duomenų.
Kadangi skaitmeninių piniginių galimybes riboja tikslinė rinka ir srauto apimtis, svarbu įvertinti savo verslo mastą. Net jei ji turi minimalią sukčiavimo riziką, tai nepanaikina techninių problemų ar kitų apribojimų.
Dabar, kai nustatėme keletą pagrindinių punktų, apžvelkime, kaip įdiegti mokėjimus internetu.
Mokėjimų internetu apdorojimo jūsų svetainėje įdiegimas
Nors kuriant standartinę internetinę duomenų apdorojimo svetainę nereikia sudėtingų procesų, renkantis mokėjimo sprendimų teikėją svarbu kruopščiai laikytis atitinkamų procedūrų.
Čia pateikiamas išsamus žingsnis po žingsnio gidas, kaip sukurti geriausią jūsų verslui skirtą internetinę mokėjimų apdorojimo platformą.
1. Žinokite savo verslo poreikius
Pirmas žingsnis, kurį turite žengti, – pažinti savo auditoriją ir nustatyti, ko reikia jūsų verslui. Tai darydami turite nuspręsti, ar jums reikia vienkartinės mokėjimo sistemos, periodinės prenumeratos, ar abiejų.
Kad geriau suprastumėte savo verslą ir internetinių mokėjimų apdorojimo paslaugos tipą, būtina atsakyti į tokius klausimus: „Kaip veikia jūsų verslas?“, „Ar reikia padalyti mokėjimus keliems gavėjams?“ ir „Ar jūsų verslui reikės palaikymo įvairiomis valiutomis?“ (ir t. t.).
2. Pasirinkite savo poreikius atitinkantį paslaugų teikėją
Apibrėžus verslo reikalavimus, kitas žingsnis – pasirinkti tinkamą internetinių mokėjimų paslaugų teikėją. Pasirinkę geriausią mokėjimo paslaugų teikėją, atitinkantį jūsų verslo reikalavimus, galėsite efektyviau teikti paslaugas. Naudodamiesi juo, galėsite sukurti verslo apdorojimo sistemą, siūlančią mokėjimo galimybę, kuria galės naudotis kiekvienas potencialus klientas.
Rinkdamiesi tinkamus mokėjimo vartus taip pat turite atsižvelgti į tam tikrus veiksnius, pavyzdžiui, saugumo priemones, sandorių mokesčius ir palaikomas mokėjimo parinktis.
Jei ieškote paslaugų teikėjo, turinčio visa tai ir dar daugiau, apsvarstykite galimybę naudotis TransferGo.
3. Sukurkite mokėjimo paslaugų teikėjo paskyrą
Pasirinkus tinkamą mokėjimo paslaugų teikėją, toliau reikia atidaryti sąskaitą. Registruojantis gali būti paprašyta užpildyti formą arba pateikti tam tikrą informaciją apie savo verslą. Formoje taip pat gali būti paprašyta pateikti tam tikrus asmens duomenis, teisines licencijas ir kitus esminius finansinius protokolus, kad informacija būtų patikrinta.
Atidarant sąskaitą svarbu įsidėmėti visą pateiktą ar pateiktą informaciją. Kartais pateiktos ar nurodytos informacijos, pavyzdžiui, PIN kodo, sąskaitos tipo ir maršruto numerio, gali prireikti net ir naudojantis sąskaita.
4. Mokėjimo vartų integracija
Sukūrus paskyrą gali tekti į sistemą integruoti mokėjimo vartus. Kartais šio veiksmo atlikimo būdas gali skirtis dėl naudojamos svetainės tipo. Pavyzdžiui, jei naudojate e. prekybos platformą, pavyzdžiui, „Spotify“, „WordPress“ arba „Bigcommerce“, išorinio operatoriaus jums nereikės. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai vienu spustelėjimu aktyvuoti API.
Priešingai, jei naudojate pasirinktinę svetainę, gali tekti integruoti vartų paslaugą („Stripe“ arba „PayPal“). Nors įtraukti šį paslaugų teikėją nėra labai sudėtinga, geriausia kreiptis pagalbos į ekspertą, kad viskas būtų paprasčiau.
5. Nustatykite mokėjimų nustatymus
Integravę mokėjimo vartų paslaugų teikėją, skirkite pakankamai laiko svetainei sukonfigūruoti pagal savo standartus. Kad išvengtumėte nenumatytų problemų, būtinai pritaikykite valiutą ir mokėjimo būdą. Kurdami svetainę taip, kad joje būtų pateikiama tik būtina informacija, būtinai įtraukite naršomą atsiskaitymo puslapį, kad būtų galima lengvai ištaisyti klaidas, ir SSL sertifikatą, kuris užtikrintų pasitikėjimą.
6. Išbandykite ir paleiskite mokėjimo sistemą
Baigę nustatyti internetinių mokėjimų apdorojimo parinktis, prieš diegdami viską išbandykite ir dar kartą patikrinkite. Tam galite naudoti procesoriaus testavimo režimą ir imituoti operacijas, kad sužinotumėte, ar viskas veikia gerai. Vis dėlto, jei vykdydami bandymą susidursite su kokiomis nors problemomis, patartina jas išspręsti prieš pradedant veiklą.
7. Sandorių valdymas
Baigiant šią temą, visada reguliariai tikrinkite savo operacijas, kad išvengtumėte bet kokių nesklandumų. Atlikdami šiuos patikrinimus taip pat galite stebėti savo pardavimų rezultatus, spręsti iškilusius ginčus ir bet kokius neišspręstus mokėjimų grąžinimo klausimus. Visa tai galite atlikti naudodamiesi prietaisų skydeliais arba analitinėmis priemonėmis, kurios buvo įdiegtos kartu su jūsų mokėjimų apdorojimo sistema.
Atlikę anksčiau nurodytus veiksmus, dabar turėtumėte suprasti, kaip įdiegti mokėjimus svetainėje. Toliau, negaišdami laiko, aptarkime su sistemos kūrimu susijusias išlaidas.
Mokėjimų internetu apdorojimas: Išlaidos ir mokesčiai
Kaip ir automobiliams eksploatuoti reikalingi degalai ir alyva, taip pat ir norint, kad mokėjimų apdorojimo sistemos veiktų sklandžiai tenka mokėti tam tikrus mokesčius. Dažniausiai verslo mokėjimų apdorojimo mokestis yra pagrindinės išlaidos, kurias dauguma įmonių patiria vykdydamos bet kokias pinigines operacijas.
Atsižvelgdami į tai, pateikiame tris pagrindines internetinių mokėjimų apdorojimo mokesčių kategorijas.
1. Apdorojimo ir įdiegimo mokesčiai
Pradedant visą procesą, pirmoji ir vienkartinė kaina, kurią turėsite sumokėti, yra įdiegimo mokestis. Šis mokestis paprastai yra pinigų suma, kurią įmonė sumoka mokėjimo internetu paslaugai, kad susikurtų paskyrą. Daugeliu atvejų šis mokestis taip pat apima pradinę pardavėjo mokėjimų paslaugos konfigūraciją ir integraciją.
Po šio mokesčio seka dar vienas mokestis, kurį įmonė turi sumokėti (už procentinę sandorio dalį) mokėjimo paslaugų teikėjui už naudojimąsi jo mokėjimo vartais – tai apdorojimo išlaidos. Į šį mokestį, kaip ir į aptarnavimo mokestį, įeina technologijų, saugumo priemonių ir kitos nustatytos išlaidos.
2. Įvertinimo ir tarpbankinis mokestis
Skirtingai nuo aukščiau minėtų sąnaudų, įvertinimo (kortelių prekės ženklų/NABU) mokesčiai ir tarpininkavimo tarifai yra sąnaudos, kurias prekybininkai sumoka savo kortelės išdavėjui per įgaliotinį. Pirmieji, kartais vadinami kortelių asociacijos mokesčiais, yra svarbūs mokesčiai, kuriuos kortelių tinklai taiko savo veiklos išlaidoms padengti.
Tarpininkavimo mokesčiai yra esminė kortelių mokėjimo tinklo dalis, dažnai siejama su kortelių apdorojimu. Daugeliu atvejų tinklas naudoja šiuos mokesčius blogų skolų rizikai ir patvirtintiems, bet neapmokėtiems sandoriams finansuoti. Be to, abu mokesčiai gali skirtis pagal kainą ir laikotarpį, priklausomai nuo kortelių tinklo ir kitų politikų.
3. Sandorių mokesčiai, mėnesinės išlaidos ir dar daugiau
Naudojant mobiliųjų mokėjimų apdorojimą jūsų interneto svetainėje, gali prireikti tam tikrų mokesčių už mokėjimo vartus.
Kai kurie iš šių mokesčių apima sandorių mokesčius, mokesčius už grąžinamus mokėjimus, grąžinimo mokesčius arba PCI atitikties išlaidas. Šios išlaidos (kaip matyti iš jų pavadinimo) padeda išlaikyti įvairias mokėjimo vartų atliekamas apdorojimo veiklas.
Apdorojimo sąnaudų mažinimas
Atidžiai pasirinkę tinkamą mokėjimo vartų teikėją ir sudarę strategines verslo derybas, galite sumažinti didžiąją dalį internetinių mokėjimų apdorojimo išlaidų. Tiesą sakant, didžiąją dalį išlaidų galite dar labiau sumažinti pasinaudodami kiekybinėmis nuolaidomis arba derybomis.
Taip pat galite įgyvendinti griežtą kovos su sukčiavimu planą, optimizuoti operacijų tipus arba sumažinti tarptautinių operacijų skaičių, kad sumažintumėte apdorojimo išlaidas.
Dabar skirkite šiek tiek laiko ir įsitaisykite, nes kartu aptarsime geriausią internetinių mokėjimų sistemų praktiką.
Mokėjimų internetu apdorojimas: Geriausia praktika
Norint pasiekti optimalių rezultatų, būtina taikyti tam tikras geriausias praktikas, kad būtų galima padidinti mobiliųjų mokėjimų apdorojimo mastą. Pagrindinės gairės yra šios:
1. Saugumo ir atitikties užtikrinimas
Tvarkant konfidencialius mokėjimo duomenis reikia taikyti aukšto lygio saugumo standartus. Pradedant vartų paslaugų teikėju ir baigiant kasdienėmis prekybos mokėjimų paslaugomis, visada turite būti itin atsargūs ir laikytis nustatytų taisyklių.
Be to, norėdami sustiprinti saugumo priemones, galite įdiegti tam tikras kontrolės priemones, pavyzdžiui, MFA, dviejų veiksnių autorizaciją, biometrinį autentifikavimą, TLS ir galutinį šifravimą.
2. Mokėjimo operacijų stebėjimas ir auditas
Kaip dažnai stebite savo mokėjimo procesus? Kartkartėmis ar priklausomai nuo situacijos? Privalote turėti įprastą tikrinimo laikotarpį, atsižvelgiant į jūsų verslo mastą, tai turėtų būti daroma bent du kartus per mėnesį.
Stebėdami savo mokėjimo išrašus ir reguliariai atlikdami jų auditą, išvengsite netikėtų sukčiavimo atvejų ir permokėtų mokesčių.
3. Nuolatinis atnaujinimas ir skaidrumas
Teikiant verslo mokėjimų apdorojimo paslaugą reikia skaidriai laikytis politikos ir kartu naudoti naujausias sistemas.
Technologijų pasaulyje vyksta drastiški pokyčiai, todėl, jei neturite naujausių saugumo pataisų, jūsų sistema gali būti labiau pažeidžiama dėl saugumo pažeidimų. Jei jų neturėsite, klientai gali net nusivilti dėl lėtų procesų.
4. Mokėjimų sėkmės rodiklių optimizavimas
Kita svarbi praktika, kurią turite atlikti naudodamiesi internetinių mokėjimų apdorojimu, yra mokėjimo sėkmės rodiklio gerinimas. Norėdami tai padaryti, turite užtikrinti, kad jūsų sistema būtų be klaidų, greita, patogi naudoti ir saugi.
Šiuos rodiklius taip pat gali padėti optimizuoti aktyvus klientų aptarnavimas arba bendrasis dirbtinio intelekto kontaktų centras, kuriame klientai gali lengvai susisiekti su jumis.
5. Konsultacijos su mokėjimų internetu ekspertu
Niekas neišmano visų aspektų, ypač kai kalbama apie technologijų ir svetainių mokėjimo sprendimus. Todėl, kai kas nors nepavyksta ar atrodo painu, visada pasistenkite kreiptis į mokėjimų ekspertą.
Naudodamiesi specialistų pagalba, problemas, susijusias su išlaidomis, konfigūracijomis ir net sistemos veikimo sutrikimais, kurioms išspręsti gali prireikti metų ar kelių bandymų, galite išspręsti akimirksniu.
Pradėkite veikti su TransferGo
Mokėjimai internetu suteikia daugybę galimybių, ypač kai mobiliąją apdorojimo sistemą kuria ekspertas.
With that in mind, consider TransferGo for all of your money transfers and international business payments needs. With 8 million+ customers and counting and an average Trustpilot score of 4.7/5, we offer secure and reliable money transfers to 160+ countries around the world with high speeds, low fees and no hassle.
Atsižvelgdami į tai, apsvarstykite TransferGo, kad galėtumėte atlikti visus pinigų pervedimus ir tarptautinius verslo mokėjimus. Turime daugiau nei 8 milijonus klientų ir vidutinį 4,7/5 „Trustpilot“ įvertinimą . Siūlome saugius ir patikimus pinigų pervedimus į daugiau nei 160 šalių visame pasaulyje, atliekamus greitai, su mažais mokesčiais ir be jokių rūpesčių.
Užsiregistruokite TransferGo Verslui jau šiandien – skaidrūs pervedimai už patrauklias kainas.