4 praktiški patarimai, kaip paprašyti didesnio atlyginimo ar paaukštinimo
Turbūt nerastume žmogaus kuris nesvarstytų kaip paprašyti didesnio atlyginimo ar kuris nenorėtų uždirbti daugiau. Daugelis mūsų dažnai pasvajoja ir apie paaukštinimą. Ir, nors pasiruošti tokiam prašymui gali būti labai sunku, geroji žinia, kad dažnu atveju jie būna patenkinami. Žinoma, jei esate geras ir vertinamas darbuotojas.
Turbūt būtų naivu tikėtis didesnio atlyginimo, įmonėje pradirbus vos kelis mėnesius ir demonstruojant vidutiniškus rezultatus. Tačiau jei savo darbovietėje esate jau kurį laiką ir reguliariai sulaukiate teigiamų įvertinimų, pabandyti tikrai verta. O kaip tam pasiruošti šiandien ir aptarsime.
Namų darbai
Pirmas mūsų patarimas prieš prašant didesnio altyginimo yra atlikti namų darbus. Pradėkite nuo industrijos analizavimo – pasižiūrėkite, kiek vidutiniškai uždirba jūsų pareigas užimantys žmonės kitose įmonėse. Tokia informacija nėra lengvai prieinama, tačiau bendram supratimui gali padėti darbo skelbimai, kuriuose nurodomas atlyginimas, taip pat įvairios publikacijos, kuriame aptariami vidutiniai altyginimai ir daugiausiai mokančios įmonės. Tai padės susiorientuoti, kokios sumos reikėtų prašyti. Čia svarbu būti realistiškiems, bet pernelyg nenusivertinti – pasilikite vietos deryboms, kad net ir sumažinus sumą, vis tiek būtumėte patenkinti.
Žinoma, ties rinkos tyrimu namų darbai nesibaigia. Dabar metas pažvelgti į jūsų rezultatus darbe. Sudarykite didžiausių pasiekimų sąrašą, jei turite, įtraukite ir geriausius klientų atsiliepimus bei teigiamus įvertinimus iš vadovų. Tokiose situacijose labai padeda ir konkretūs skaičiai, tad, jei galite savo įmonei atnešamą naudą įvertinti skaitine išraiška, pasiruoškite ir tai.
Peržvelkite ir savo kasdienybę. Kiek valandų iš tiesų išdirbate? Kaip išsiplėtė jūsų atliekamų darbų apimtis nuo to, kai atėjote (arba nuo paskutinio atlyginimo pakėlimo)? Jei darote gerokai daugiau nei pradžioje, o biure užtrunkate ilgiau nei dauguma kolegų, vien jau tai, greičiausiai, yra verta didesnio atlyginimo.
Tinkamo laiko pasirinkimas
Ruošiantis prašyti didesnio atlyginimo ar naujų pareigų, verta įverinti įvairias aplinkybes. Nors situacija niekada nebus ideali, galima pasistengti, kad ji būtų bent jau palanki. Taigi, kada yra tinkamas metas prašyti paaukštinimo?
Galite pasinaudoti proga gavę gerą metinį (pusmetinį ar ketvirtinį) įvertinimą arba sėkmingai užbaigę didelį projektą. Tinkamas laikas yra ir gavus naujų atsakomybių arba žinant, kad įmonė turėjo finansiškai sėkmingą laikotarpį. Taip pat prašyti didesnio atlyginimo galite ir gavę pasiūlymą iš kitos darbovietės arba praėjus daugiau nei metams nuo paskutinio atlyginimo pakėlimo.
Savo prašymui taip pat suderinkite susitikimą su vadovu – svarbu, kad jis ar ji turėtų pakankamai laiko, nenorėtų greičiau nutraukti susitikimo, o jūs spėtumėte išdėstyti visus savo argumentus. Galiausiai, svarbi ir nuotaika – jei įmonėje vyrauja įtampa, o atsakingi žmonės yra itin užsiėmę kokiu nors artėjančiu projektu ar kitu įsipareigojimu, greičiausiai pokalbis nepavyks labai sklandžiai vien jau dėl to, kad mintys bus kitur.
Repeticija
Jei besiruošdami pokalbiui supratote, kad ne itin savimi pasitikite, pasirepetuokite. Pakartokite tai, ką planuojate sakyti. Galite paprašyti artimo žmogaus, kad jus išklausytų, pasidalintų savo nuomone ir patartų.
Pagalvokite, kokių klausimų galite išgirsti, pasiruoškite papildomų argumentų. Prašymo metu nebūtina iškart išsakyti visų priežasčių, kodėl vadovai turėtų pakelti jūsų atlyginimą ar paaukštinti pareigose – dalį jų pasilikite tam atvejui, jei kiltų abejonių ir jums reikėtų užtvirtinti savo prašymo pagrindimą.
Pasiruoškite derėtis
Nors einant į pokalbį geriausia tikėtis, kad viskas pavyks puikiai, verta pasiruošti ir scenarijui, kur ne viskas eina pagal planą. Kitaip tariant, nusiteikite ir pasiruoškite, reikalui esant, pasiderėti.
Kalbame čia ne tik apie derybas dėl pinigų, bet ir dėl sąlygų. Pavyzdžiui, darbdavys gali sutikti pakelti atlyginimą, bet prašyti prisiimti daugiau pareigų ar atsakomybės. Realus ir variantas, kad jums reikės dar pasistengti – galite sutarti dėl konkrečių tikslų, kuriuos turėsite pasiekti per numatytą laiką, kad gautumėte savo trokštamą atlyginimą. Gali tekti ir pažadėti kilstelti savo kvalifikaciją, pabaigti vertingus kursus, kurie padės jums savo pareigas vykdyti geriau. Žodžiu, pasiruoškite ir atvejui, kad jums taip pat gali tekti ką nors pasiūlyti.
Tikimės, kad šis trumpas gidas padės jums pasiruošti svarbiems pokalbiams ir didesnio atlyginimo ar paaukštinimo prašyti ramiai, pasitikint savimi ir, svarbiausia, pasiekti norimų rezultatų. Linkime sėkmės!
________________
Siųskite meilę ir pinigus su TransferGo. Mėgaukitės greitais, saugiais ir paprastais pervedimais. Pakvieskite savo draugus prisijungti prie TransferGo ir užsidirbkite £20. Prisijunkite jau šiandien! 🚀